R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
PLZEŇ DESIGN WEEK

PLZEŇ DESIGN WEEK

8.11. 2018 - Intimní zážitek s designéry nabídne Plzeň Design Week....

Aleš Najbrt, Olo Křížová, Jaroslav Juřica a další osobnosti designu zavítají mezi 12. a 18. listopadem do industriálního areálu plzeňské kreativní zóny DEPO2015, kde proběhne třetí ročník festivalu Plzeň Design Week. Hlavní prodejní přehlídku s téměř 60 vystavujícími doplní přednášky, workshopy a hudební vystoupení. Novinkou je koncept tzv. mikroprohlídek, který podle pořadatelů nabídne nevšední zážitky s designéry, a předávání Národní ceny za studentský design. Týdenní i víkendové vstupenky jsou k dostání na portálu GoOut.cz.

Tým Plzeň Design láká na zajímavá jména. „Aleš Najbrt promluví o tom, jaké je to navrhovat vizuální identity, které bude hodnotit celý národ. Hana Čejchanová z UMPRUM poradí, jak ušetřit čas díky efektivní komunikaci. Marketingová Plzeň ukáže, jak založit e-shop a jak prorazit se svým produktem,“ popisuje týdenní program dramaturg Ondřej Kašpárek a pokračuje letošní novinkou: „v mikroprohlídkách se zaměřujeme na skutečné detaily – v netradičním prostředí s limitovaným počtem účastníků připomenou pozvaní odborníci ikonické designové prvky na domech, oblečení nebo třeba v autobusech.“ Na každou mikroprohlídku se přitom může hlásit maximálně 10 lidí. V pondělí promluví Petr Klíma o architektuře, v úterý se Jaroslav Juřica a Dagmar Koudelková ohlédnou nejen za ohýbaným nábytkem, ve středu se Olo Křížová z Czech Fashion Council zaměří na módu a ve čtvrtek pohovoří designér Ivan Dlabač s Jiřím Kohoutem o navrhování prostředků MHD přímo v interiéru 3 ikonických autobusů včetně Karosy nebo Škody RTO. „Chceme lidem nabídnout intenzivní, intimní zážitek s designérem, něco, co jen tak někde nezažijí a vytěží z toho maximum zkušeností a poznatků,“ uzavírá Kašpárek.

Od pátku do neděle navíc téměř 60 značek představí své produkty na víkendové prodejní přehlídce. „Prezentovat se budou stálice, kterými jsou plzeňské značky Bekwood nebo Stehlík Design. Svou expozici představí také několik ateliérů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Mezi nováčky přivítáme plzeňský projekt Kokolo, příbramskou papírenskou dílnu Vazárna nebo norimberskou šperkařku Insane Design," říká manažerka Alena Výborná. Přehled všech značek je dostupný na webu www.plzendesign.cz.

Páteční odpoledne zpestří také slavnostní předávání Národní ceny za studentský design, které bude pro veřejnost živě vysíláno do Kavárny DEPO2015. Doprovodný program týdne zahrnuje přehlídky a workshopy jednotlivých vystavovatelů, recyklační dílnu pro děti, hudební vystoupení včetně francouzského elektronického audiovizuálního dua L’Age d’Or i promítání toho nejlepšího z dokumentární fotografie v rámci 10. ročníku projektu FOTOJATKA.

Program a veškeré informace jsou dostupné na
www.plzendesign.cz a facebook.com/plzendesign.

Otevírací doba prodejní přehlídky:
pá   16.11._16:00 – 22:00
so   17.11._10:00 – 22:00
ne   18.11._10:00 – 17:00

Vstupné:
týdenní: 150,- / zlevněné 100,-
víkendové: 100,- / zlevněné 70,-
děti do 15 let mají vstup zdarma

bez autora