R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
Filmový klub MKP slaví 25 let!

Filmový klub MKP slaví 25 let!

30.10. 2018 - Městská knihovna v Praze (MKP) je zapsaná u Pražanů coby nevyčerpatelná studnice kvalitní i odpočinkové četby, stejně jako organizátor rozličných kulturních akcí. Ne každý ale ví, že provozuje také kvalitní kino. Právě letos v listopadu uplyne 25 let od první projekce v rámci Filmového klubu MKP. A to stojí za oslavu. Přijďte si užít filmový listopad!

Správná oslava se neobejde bez dárků. Proto nadělíme držitelům průkazky filmového klubu nebo čtenářského průkazu hned tři filmy s volným vstupem. Prvním je snímek Vysockij. Aspoň že jsem živ, zachycující pět dní ze života legendárního herce, řečníka a básníka, z období posledního roku před jeho předčasnou smrtí. Pozvání na projekci přijal básníkův syn Nikita Vysockij, který je také autorem scénáře a film u nás uvede. 

Kdo se raději nechá unést světem kouzel, může se těšit na pokračování příběhu Mloka Scamandera a jeho fantastických zvířat. Černokněžníku Grindelwaldovi se totiž podařilo uprchnout z vězení a statečný Mlok musí opět zakročit a pokusit se zmařit jeho zlotřilé plány. Posledním dárečkem bude předpremiéra Robina Hooda. Legendární příběh míří do našeho kina v moderním akčním pojetí, plném válečné choreografie i nadčasové romantiky.

Filmový klub MKP je členem Asociace českých filmových klubů (AČFK) od roku jejího vzniku (1993) a dnes patří k největším filmovým klubům v ČR s nejvyšší průměrnou návštěvností. Multifunkční velký sál Ústřední knihovny umožňuje provozovat plně digitalizované projekce, je vybaven moderními technologiemi dle standardu DCI, s nejkvalitnějším projektorem ve 4K rozlišení, stříbrným plátnem a také 3D systémem. Od roku 2012 jsme nositelem Certifikátu Dobrého kina.

Do filmového klubu vybíráme to nejkvalitnější z aktuální nabídky distributorů. Krom vybraných projekcí se tak můžete těšit na spoustu dalších filmů. Za přívětivé ceny můžete zhlédnout např. film Bohemian Rhapsody o závratném vzestupu kapely Queen v čele s Freddiem Mercurym nebo snímek Na Chesilské pláži, natočený podle knižní předlohy populárního spisovatele Iana McEwana, autora dalších zfilmovaných knih Pokání či Betonová zahrada.

V programu Kina MKP najdete krom filmového klubu také nekomerční artovou produkci, pozapomenuté legendy světové kinematografie, absolventské filmy, dokumenty na aktuální témata a nekonvenční díla, která jinde neuvidíte. 

Úplný program kina Městské knihovny v Praze je dostupný na stránkách www.mlp.cz/kino

bez autora