R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
SOFFA UVEDE CANAPÉ

SOFFA UVEDE CANAPÉ

20.10. 2018 - Magazín Soffa uvádí výjimečný projekt Canapé...

 Český slowlivingový magazín Soffa ve spolupráci s Czech Republic Sotheby’s Int. Realty uvádí v rámci letošního Designbloku výjimečný projekt Canapé. Ve dnech 25. 10. až 8. 11. v unikátním prostoru Obecního dvora ve středu Prahy budou návštěvníci moci zažít design všemi smysly, vychutnat si umění, kávu, zacvičit jógu i diskutovat o kultuře. To vše v místech, kam Jaroslav Foglar umístil svá románová Stínadla, v roce, na který připadá 80. výročí vzniku legendárního chlapeckého klubu Rychlé šípy: „Stínadla se otevírají. Odvážný nebude litovat.“

V rámci letošního jubilejního dvacátého ročníku Designbloku, který začíná v Praze 25. 10. 2018, Soffa ve spolupráci s Czech Republic Sotheby’s Int. Realty otevře čtrnáctidenní kulturní pop-up prostor Canapé v rezidenčním projektu Obecní dvůr. Projekt Canapé navazuje na úspěšnou stejnojmennou instalaci, kterou Soffa představilo na loňském Designbloku a jejíž jedinečnost spočívá v propojení designových a módních značek v reálném interiéru.

„Chceme návštěvníkovi umožnit, aby viděl produkty těch nejlepších značek a designérů zkombinované dohromady, uměl si tak představit jejich roli v interiéru, mohl si je osahat a zažít. Z loňské zkušenosti víme, že to funguje skvěle. Lidé mají o design a umění zájem, jenom se ho někdy zbytečně bojí. Pomůžeme jejich představivosti,“ říká šéfredaktorka a zakladatelka Soffa Adéla Lipár Kudrnová.

„Letos jsme Canapé pojali ve velkém a spojili se se společností Czech Republic Sotheby’s Int. Realty, která ve svém portfoliu nabízí právě rezidenční projekt Obecní dvůr,“ dodává Adéla Lipár Kudrnová. Obecní dvůr dnes představuje koncept luxusního bydlení v srdci pražského Starého Města. Jeho historie však sahá až do 15. století. V průběhu 19. a 20. století unikla většina budov jako zázrakem demolici v rámci radikální přestavby a modernizace města a díky tomu je areál Obecního dvora, kde se prolínají historické slohy od renesance přes baroko až po neoklasicismus, živoucím důkazem architektonického rozvoje Prahy. „Proměna opuštěného historického klenotu, která vrací život tomuto výjimečnému místu, proběhla pod taktovkou renomovaného španělského architekta Ricarda Bofilla. S noblesou skloubil historické budovy s moderní architekturou, aniž se vytratil genius loci,“ popisuje Ilona Mančíková, ředitelka Czech Republic Sotheby’s Int. Realty.

Za dobu své existence plnil Obecní dvůr řadu funkcí: fungoval jako královská požární zbrojnice i škola. Milovníkům Rychlých šípů Jaroslava Foglara je tato oblast známá jako pražská Stínadla. „Myslím, že fakt, že Obecní dvůr ožije kulturou a designem právě letos, kdy si připomínáme 80. výročí vzniku legendárních Rychlých šípů, není náhoda,“ říká Adéla Lipár Kudrnová. „Toto ojedinělé místo s až mystickou atmosférou, které může sloužit jako učebnice architektonických slohů, je jako stvořené pro výstavu designu a umění.“

„Designblok letos slaví 20 let a velkou mírou se podílel na informovanosti veřejnosti v oblasti designu a nepřestává být pro mnohé zdrojem inspirace. Když se mě Adéla dotázala na zajímavou lokaci a seznámila mě se svým záměrem, neváhala jsem. Mám radost, že můžeme představit veřejnosti ojedinělý koncept Canapé, a jsem ráda, že můžeme prostřednictvím této výjimečné akce podpořit znovu ožívající a nově vzniklé česko-slovenské designové firmy, uvést zahraniční ikonické značky i díla vyhlášených designérů, mladé umělce a české návrháře,“ dodává Ilona Mančíková.

Celý areál Obecního dvora bude otevřen veřejnosti zdarma denně od 10 do 21 hodin. V nové budově od architekta Bofilla vznikne dvoupatrový ukázkový apartmán s terasou zařízený předními designovými značkami, mezi nimi: Bomma, Electrolux, Gravelli, Haenke, Hermès, Konsepti, Ligne Roset, Modernista, Praguekabinet, Ravak, Rückl či USSPA. V druhém patře bytu se návštěvníci mohou těšit na výstavu velkoformátových fotografií fotografického dua BoysPlayNice, kterou Soffa pořádá ve spolupráci s magazínem Forbes. Ten je současně mediálním partnerem akce. V přízemí budovy bývalé školy se na dva týdny usídlí Hauch Gallery, na půdě se budou konat nejrůznější semináře a workshopy. Návštěvníci se mohou těšit i na lekce jógy.

Czech Republic Sotheby’s Int. Realty připravilo v areálu vlastní lounge s výstavou o pražské architektuře za posledních sto let. „V naší Sotheby’s Realty lounge najdete průřez toho nejlepšího z československé architektury i interiéry od předních světových designérů,“ popisuje Ilona Mančíková.

V dalších částech a patrech bude pro veřejnost připraveno bistro s kavárnou pod taktovkou studia Eterle, knihkupectví Book Therapy a další prodejní pop-upy menších značek. V prostoru bistra se budou konat snídaně s designéry, diskuze s osobnostmi i pop-up večeře mimopražských restaurací. Kompletní program, který se stále ještě plní, naleznete na www.soffamag.cz/canape.

Canapé
U Obecního dvora 800/9, Praha 1
25/10 – 8/11/2018, 10–21 hod.
vstup zdarma, na vybrané akce vstupné
Celý program na: www.soffamag.cz/canape

O magazínu Soffa
Soffa je lifestylový dvouměsíčník, který hledá krásné věci v každodenním životě, nabízí inspiraci a vytváří prostor pro objevování toho nejlepšího ze světa současného designu. Soffa vychází z nadšení pro jedinečné interiéry, módu, cestování, kreativní lidi, řemeslo a jídlo. Každé číslo magazínu je tematicky zaměřeno a přináší originální obsah založený na autorské fotografii a textech. Magazín má 160 stran, vychází v češtině a v angličtině a je vytištěn na kvalitním papíře PlanoArt. Aktuální číslo 29 se věnuje bohatství v mnoha podobách. Soffa je k dostání v síti prodejců periodik a ve vybraných obchodech, jejichž kompletní seznam najdete na www.soffamag.cz

O Czech Republic Sotheby’s Int. Realty
Zastoupení v České republice je součástí celosvětové sítě Sotheby’s International Realty®, lídra v oblasti prodeje jedinečných nemovitostí. Tým profesionálů využívá znalostí lokálního trhu, mezinárodních kontaktů a strategických partnerství pro unikátní prezentaci a prodej prestižních nemovitostí. Díky intenzivní spolupráci s mezinárodními partnery má společnost Sotheby’s Int. Realty doslova neomezený přístup k realitám kdekoli na světě – všude, kde si přejete být doma či na dovolené. Její vizí je pomoci vám najít domov, který bude v souladu s vaším životním stylem. Globální síť společnosti tvoří více než 22 000 nezávislých realitních makléřů ve více než 950 kancelářích, v 70 zemích a oblastech světa.

#soffamag
#CanapebySoffa

bez autora