R1 Goat
Právě hraje:
THE WORKOUT
22:00 - 23:59
on-line přehrávač
DRAMA NINA V KINECH

DRAMA NINA V KINECH

8.10. 2018 - Silné drama o dívce, na kterou jako strašlivé kladivo dopadá rozvod jejích rodičů plný záště a nenávisti. Emotivní film Juraje Lehotského byl s úspěchem uveden na MFF ve Zlíně i na MFF v Karlových Varech.

Nina je dvanáctiletá dívka, které se svět, jak ho doposud znala, otřásá v základech a začíná se rychle rozpadat. Ze vztahu jejích rodičů už zbyly pouze výčitky a nenávist. Máma a táta. Dosud byly tyhle dvě bytosti pro ni tou největší oporou a pevným společným bodem, teď jen Nina zoufale přihlíží jejich hádkám a vzájemným nadávkám. Oba prý chtějí to nejlepší právě pro ni, ale myslí hlavně na sebe, na své nové partnery. Zároveň se neštítí poštvat občas dceru proti sobě navzájem. Stejně jako ostatní děti, které se ocitly ve stejné situaci, Nina svým rodičům vůbec nerozumí, cítí se opuštěná, zrazená a najednou není nic, čemu by mohla věřit. Jedinou jistotou jejího života zůstalo závodní plavání. Ticho pod hladinou nabízí chvíle klidu a vysvobození a únik od všech problémů. Když se pak ukáže, že se pravděpodobně nebude moci zúčastnit plaveckých závodů, rozhodne se Nina k nečekanému radikálnímu kroku . . .

Syrovost a opravdovost dodává filmu představitelka Niny Bibiana Nováková. „Našli jsme ji díky castingu a hned jsme poznali, že má cit pro herectví a působí pravdivě. Dokáže být jemná a zvládá i vypjaté drsné situace. Celý film na ní nakonec hodně stojí,“ vzpomíná režisér Juraj Lehotský. „Až zpětně jsme se dozvěděli, že Bibianiny rodiče se taky rozvedli.“  

Nechtěli jsme kriminalizovat rozvod jako takový. Většinou se na něj díváme dospělých a my jsme ho chtěli ukázat z pohledu dítěte, pochopit jeho pocity, vplout do život někoho, komu se hroutí bezpečný přístav. Chtěli jsme ukázat jak moc je pro děti rodina důležitá a taky jak to může dopadnout, když se nám dospělým vymknou věci kontrole,“ říká k filmu Juraj Lehotský.  

Hrají: Bibiana Nováková, Robert Roth, Petra Fornayová, Josef Kleindienst, Miroslav Pollak a další
Premiéra: 11. října 2018

 www.bontonfilm.cz

bez autora