R1 Goat
Právě hraje:
THE WORKOUT
22:00 - 23:59
on-line přehrávač
SMOOVE & TURRELL V ROCK CAFÉ

SMOOVE & TURRELL V ROCK CAFÉ

2.10. 2018 - Britská kapela Smoove & Turrell rozparádí 11. října pražské Rock Café severním funkem...

Fakt, že dobrá muzika v Británii nevzniká jen v Londýně, prokážou s plnou parádou Smoove & Turrell, kteří vystoupí 11. října v pražském Rock Café. Našlápnutý band kolem DJsko-produkčního tandemu Jonathana Scotta Watsona, známého pod nickem Smoove, a Johna Turrella pochází z průmyslového Newcastlu a podařilo se mu vytvořit originální soulový sound, v němž se zrcadlí i duše dělnického severovýchodu Anglie. Styl, který dostal název Northern Funk, v sobě snoubí funk, soul, hip hop i jazz.
“Jsme hrdí na naše kořeny a na to, že v naší muzice a textech reflektujeme život na anglickém severovýchodě,” říká v jednom z interview Smoove, a dodává dále o textech svého parťáka Johna Turrella: ”Jeho texty kladou otázky, vypráví story muže, který žije svůj vlastní neopakovatelný život. Lidem to může dojít třeba až po několikátém poslechu.”

Především ale kapela, v níž dále integrálně působí klávesista Mike Porter, baskytarista Andy Champion, bubeník Lloyd Croft a kytarista Lloyd Wright strhne, a nadchne vynikající spontánní show, plnou nefalšované syrové energie. Kapela vystoupila v Praze naposledy před 4 lety.

Koncert Smoove & Turrell proběhne 11. října od 20 hodin v Rock Café, více info na www.smoove.cz. Předprodej vstupenek v síti Ticketmaster.

Jonathan Scott Watson, zvaný Smoove a John Turrell vyrostli v Newcastlu na řece Tyne, centru severovýchodní Anglie, drsného kraje, poznamenaného dolováním uhlí a těžkým průmyslem. Setkali se spolu s klávesistou Mikem Porterem v roce 2007 a první singl I Can't Give You Up vznikl doma u Mikeových hammondek, nástroje, který nešlo nikam odstěhovat. Na nyní již raritním nízkonákladovém singlu, vydaném na německém labelu Club Tikka, lze dodnes při troše soustředění zaslechnout Mikeovu maminku, jak vyndavá z mrazáku balík fazolí. Rok 2009 znamenal pak plný nástup na hudební scénu, přechod k renomovanému labelu Jalapeno Records, u kterého dosud vydali čtyři řadová alba a deset singlů a EP. Hráli na prestižních festivalech v Glastonbury, Kendal Calling festivalu nebo Big Chill festivalu, hráli v Moskvě i Dubaji, v Marseille i na Ibize. V říjnu namíří nadupaný soul a funk z anglického severovýchodu do Prahy.

Zdravice kapely:
https://drive.google.com/drive/folders/1RIFbOypp_27ul2FFMQE3G1-M2fui7_qh

Oficiální web a facebook
www.smoove.cz
https://www.facebook.com/smooveturrellprague/?ref=br_rs

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketmaster:
https://www.ticketmaster.cz/artist/smoove-turrell-vstupenky/934070

https://www.youtube.com/user/smooveTurrell

bez autora