FESTIVAL LIVEEUROPE V AKROPOLI

FESTIVAL LIVEEUROPE V AKROPOLI

13.9. 2018 - Do Paláce Akropolis míří velké objevy evropské hudby. 20. září vypukne festival Liveurope.

Hudební festival Liveurope se rozrůstá, jeho třetí ročník nabídne 20. září v žižkovském Paláci Akropolis devět zajímavých evropských projektů všech možných žánrů. Večer nabídne unikátní průlet současnými objevy kontinentální alternativní scény – mezi nimiž jsou belgický megatalent Tamino, francouzský producent French 79 nebo slovenská hudebnice Katarína Máliková, která v Praze poprvé vystoupí v doprovodu kompletní kapely.

Belgický písničkář egyptského původu Tamino (https://taminomusic.com) má jen dvacet jedna let, ale už o něm nadšeně psal i britský hudební tisk, který uhranulo jeho eponymní debutové EP. Jeho křehké, emotivní písně si u nich vysloužily srovnání s Jeffem Buckleym. V polovině října vydává Tamino debutové album Amir, na němž spolupracoval s Colinem Greenwoodem z Radiohead.

Island bude na Liveurope zastupovat JFDR (http://jfdrcurrent.com), nejnovější projekt hudebnice Jófríður Ákadóttira, která je známá i z projektů Samaris, Gangly nebo Pascal Pinon. Na sólové dráze míchá svůj něžný vokál s minimalistickým písničkářstvím a decentní elektronikou a v Akropoli vystoupí v doprovodu smyčců!

Producent French 79 (http://www.french79.com) z Marseille vyrostl na francouzské electro vlně a jeho dlouhohrající debut Olympic navazuje na stylový house Daft Punk nebo Cassius.  Do Prahy ho přijede představit v live setu a s projekcí.

Katarína Máliková
(bandzone.cz/katarinamalikova) je velký objev slovenské hudební scény. Ve své tvorbě míchá lidovou hudbu, elektroniku i klasiku. Za debut Pustvopol z roku 2016 získala tři slovenské hudební ceny Radio_Head Awards, kladné ohlasy ale přicházely i ze zahraničí. Na klasické folkové písničkářství vsází švédsko-krétský hudebník Plàsi (www.plasimusic.com). Jeho debut People navazuje na severské melancholické „kluky s kytarami“ jako byli José Gonzáles nebo Kings of Convenience.

Čistě taneční hudbu budou zastupovat slovenská drum´n´bassová producentka a DJka Changing Faces (m.me/ChangingFacesdnb), která letos získala cenu Radio_Head jako objev roku.

Slovinská zpěvačka КУКЛА (https://kuklakukla.bandcamp.com) zatím vydala jen hrstku singlů, její kombinace popu, elektroniky a současného r&b ale signalizuje, že se od ní můžeme dočkat velkých věcí. To ostatně platí i o finské zpěvačce jménem Julia Adal (http://juliaadal.tumblr.com), která dělá zajímavý mix neo-soulu a downtempa. Většinu svého debutové EP napsala v Praze, kde žila tři roky. V Palác Akropolic jí na klávesy doprovodí česká hudebnice Bára Zmeková.

Ze severu dorazí do Prahy i polské duo Divines (http://www.divines.pl/), které se shlédlo v stylovém severském electropopu. Za tři roky své existence už stihli obrazit několik showcaseových festivalů.

Program začíná v 18:00

bez autora