PETR NIKL V ARŠE

PETR NIKL V ARŠE

11.9. 2018 - Divadlo Archa vstupuje do podzimní sezóny novou inscenací Petra Nikla Žlutá tma. Premiéry proběhnou 21. a 22. září.

Petr Nikl — Žlutá tma
21. a 22. září, 20.00, Divadlo Archa


„Kdo se moc ptá, moc se dozví...“
Lze polapit světlo? Prošlý čas nelze potkat. Slunce však stále svítí, a když září, budí minulost.


Představení Žlutá tma navazuje na předešlý černobílý melodram Petra Nikla Já jsem tvůj zajíc. Inscenace se noří do časoprostoru, kde zrození, život a smrt nemají vzájemnou kauzalitu. Světlo se stává hudebním nástrojem, který nás vábí do nepoznaných světů. Autor je osiřelou postavou v prostoru tvořeném interaktivní hrou laserových paprsků.

Petr Nikl, autor konceptu k nové inscenaci říká: "Znovu a znovu se pokouším  být nástrojem i náčiním ke hře, je to pro mne způsob, jak poznávat sama sebe a okolní svět. Jak rezonovat s přítomností i minulostí, jak komunikovat  a spoluhrát s ostatními. V melodramu Žlutá tma jsem vězněn spletí svých představ, které mě  provází a zároveň překáží. Lapen do sítě světelných obrazců, snažím se lovit slovní asociace. Zkouším, zda lze malovat nenamalovatelné, sdělovat nesdělitelné, či hrát nehratelné.“

Laserovými a zvukovými interakcemi křižuje prostor melodramu David Vrbík. Hudbou podbarvuje představení Jan Burian ml. Světelným designem dotváří hru Patrik Sedlák. Vzduchoplavecké objekty vysílá do prostoru Ondřej Eremiáš.

Petr Nikl – pohyb, manipulace, zpěv
David Vrbík – zvukové a laserové interakce
Jan Burian ml. - hudba
Ondřej Eremiáš – létající objekty
Patrik Sedlák - světelný design

archatheatre.cz

bez autora