R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
LITERÁRNĚ-HUDEBNÍ FESTIVAL NA NÁPLAVCE

LITERÁRNĚ-HUDEBNÍ FESTIVAL NA NÁPLAVCE

9.7. 2018 - Stalo se již tradicí, že v létě se stěhují na vltavskou Náplavku nejen cyklisté a farmářské trhy, ale také literární a hudební aktivity Městské knihovny v Praze...

Pátý ročník literárně-hudebního festivalu Na vlnách MKP nabízí autorská čtení českých i zahraničních spisovatelů, koncerty i zábavu pro děti. Vstup je volný, pivo na čepu a domácí limo na baru.

Sedm večerů můžete strávit na lodi Avoid Floating Gallery, potkat české i zahraniční autory a poslechnout si hodně různorodou muziku. Každý večer vás čeká autorské čtení a po něm koncert. Festival odstartuje ve čtvrtek 28. června Jaroslav Kalfař, americký spisovatel českého původu, který zaujal svým debutovým románem Spaceman of Bohemia (Kosmonaut z Čech), 2017. Po jeho čtení vystoupí kapela První hoře, která oslaví vydání jednoho ze svých nejúspěšnějších alb Křehký mechanismus pozemského štěstí.

Z českých autorů vystoupí dále Josef Pánek, letošní vítěz ceny Magnesia Litera za prózu, David Zábranský, autor široce diskutovaného divadelního kusu Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny a románu Za Alpami. Poctu vzdáme Arnoštu Lustigovi, jehož povídky zazní v podání herce Jiřího Lábuse.

Hned z kraje festivalu proběhne Bulharsko-český večer, kdy přivítáme bulharského básníka Bojko Lambovského, prezidenta tamního PEN klubu, autora v Bulharsku mnoha oceňovaných knih, básnířku Lidiu Galabovu a básníka a prozaika Jana Sojku. Přijde také zástupce časopisu PLAV, který představí bulharské číslo, a budeme též hovořit o Plovdivu, jako Evropském městě kultury 2019. Na literární večer naváže tradiční bulharská hudba v podání kapely BOSILEK.

Druhou autorkou ze zahraniční bude Katarzyna Boni, polská prozaička žijící v Japonsku, která bude číst z reportážního románu Ganbare! Workshopy smrti. Spolu s ní vysoupí česko-japonská filmařka Haruna Honcoop. Večer zakončí Trio shakuhachi improvizovanou hudbou ovlivněnou japonskou estetikou.

Každý festivalový den bude od 17:30 u lodi zaparkovaný bibliobus Oskar s bohatou zásobou knih a her pro děti i dospělé. Všechny literární pořady začínají v 19:30, koncerty a hudební vystoupení krátce před devátou hodinou.      

Kompletní program festivalu najdete na
www.mlp.cz/navlnach

Akci pořádá Městská knihovna v Praze, jmenovitě minibibliobus Oskar a Dům čtení, projekt Praha město literatury a Avoid Floating Gallery

Na vlnách MKP
28. 6. – 19. 7. 2018
každé úterý a čtvrtek
Loď Avoid Floating Gallery, náplavka u Železničního mostu
Vstup zdarma
Více info na www.mlp.cz/navlnach

bez autora