R1 Goat
Právě hraje:
ZDENĚK HNYK
09:00 - 10:00
on-line přehrávač
FINGERS UP

FINGERS UP

8.6. 2018 - Pláž s bílým pískem, slunečníky, lehátka, koktejly na baru, bazén… to není Karibik, to je Fingers Up – jediný moravský multižánrový festival, na kterém nemusíte chodit v plavkách jen po souši, čeká tu na vás totiž úžasné koupaliště. A také pestrý hudební výběr pod taktovkou interpretů ze všech koutů Evropy i tradičních matadorů letní festivalové scény.

Předprodej lístků na osmý ročník festivalu Fingers Up, který se uskuteční ve dnech 29. – 30. 6. 2018 v areálu Morava Campu v Mohelnici, je v plném proudu. Stejně tak jeho příprava. I letos si tu fanoušci budou připadat jako na festivalu nové generace, tedy na festivalu, kde skvělou hudbou všechno teprve začíná! Na Fingers Up se totiž tradičně hraje i gastronomická extraliga. Pokrmy, které jsou zde k dostání, nechutnají festivalově, ale jako z vyhlášených restaurací.

„Do naší gastrozóny nepustíme jen tak někoho,“ říká k výběru dodavatelů hlavní pořadatel festivalu Petr Elgner: „Veškeré občerstvení u nás z čerstvých lokálních surovin připravují pečlivě vybraní dodavatelé. Kvalita pokrmů je pro nás od prvního ročníku festivalu důležitá. Chceme, aby od nás naši fanoušci odjížděli s pocitem, že jídlo bylo jedním z mnoha silných zážitků, které si z Mohelnice odvážejí.“ Energii, kterou návštěvníci festivalu přetaví do zábavy, mohou letos načerpat třeba z hamburgerů Cakir's Burger, těstovin Pasta truck, grilovaných makrel Mamakrela, FÆNCY FRIES hranolek nebo delikates ze surovin rostlinného původu z Živé Zahrady.

K výbornému jídlu si samozřejmě připočtěte pestrý hudební výběr pod taktovkou domácích i zahraničních interpretů. Komu bude tentokrát patřit pódium? Organizátoři vyslyšeli přání fanoušků a rozhodli se do programu letos zařadit také tradiční festivalové interprety, jako jsou Tomáš Klus, Vypsaná Fixa, Sto zvířat, Prago Union nebo Emma Smetana… Chybět nebudou ani kapely z regionu – olomoučtí No Distance Paradise, šumperští rockeři Trocha klidu nebo šumpersko-brněnská formace Acute Dose, o kterých se mluví jako o velkém příslibu domácí scény. Fanoušci se mohou těšit také na pražskou kapelu Pilot nebo Mejlu z Vypsané Fixy, který zde jako DJ vystoupí pod přezdívkou Sleeping Boy. To je jen zlomek toho, co se v areálu, kde to k bazénu nemáte odnikud daleko, chystá. Na Fingers Up vystoupí také dvaadvacetiletý Belgičan s kytarou Milo Meskens, vídeňská čtyřka At Pavillon, v ČR žijící hudebník s britskými kořeny James Harries, slovenští Bad Karma Boy

„Program je sestavený z mainstreamových i nemainstreamových interpretů, tak aby si u nás každý přišel na své. Oproti jiným festivalům si totiž zakládáme na tom, aby se tu návštěvníci cítili skutečně dobře,“ říká hlavní pořadatel Petr Elgner. Že nejde jen o planá slova, potvrzuje hodnocení veřejnosti. Ve velké letní anketě iDNES.cz si loňský ročník festivalu od fanoušků vysloužil průměrnou známku 1,4 – nejlepší, jaká v anketě padla. A to právě díky útulnému prostředí, službám, které Fingers Up nabízí, doprovodnému programu složenému z workshopů a autorských čtení, výbornému jídlu a především díky koupališti s pláží přímo uvnitř festivalového areálu.

Zní to lákově? Pak není nic jednoduššího než si koupit vstupenky za zvýhodněnou cenu. Dvoudenní vstupenky si mohou fanoušci nyní pořídit za 590 Kč a dvoudenní vstupenky s ubytováním ve stanovém kempu za 840 Kč. Mimo to jsou k dispozici speciální balíčky – například skupinová vstupenka pro pětici přátel (4+1 zdarma) za 2 360 Kč nebo zlevněné vstupenky pro držitele studentských průkazů ISIC. Bližší informace o vstupenkách, cenách a možnostech ubytování jsou uvedeny na oficiálním festivalovém webu fingersup.cz.

 

bez autora