JAN KANTŮREK - VZPOMÍNKOVÝ VEČER

JAN KANTŮREK - VZPOMÍNKOVÝ VEČER

8.6. 2018 - Vzpomínkový večer na Jana Kantůrka - v neděli 17. června v Divadle v Dlouhé...

Jan Kantůrek říkal Oook!

Přijměte pozvání na vzpomínkový a k tomu benefiční večer do Divadla v Dlouhé. Zavzpomínáme na skvělého překladatele a člověka formou scének ze Zeměplochy ze dvou divadelních inscenací, které divadlo uvedlo, četbou nejlepších pasáží jeho překladů nejen z díla Terryho Pratchetta, ale také Roberta E. Howarda.

Jan Kantůrek zemřel, aniž bychom se s ním stihli, jak se patří, rozloučit. To už se bohužel stává, protože Smrť s námi svůj rozvrh nekonzultuje a Honza byl sice Knihovník, a ten je, jak známo, mág, ale pokud něco tušil, nic nedal předem znát. Oook. A proto se sejdeme v Divadle v Dlouhé 17. června, abychom se s překladatelem Zeměplochy, Conana, Hellboye a dalších knih rozloučili.

Nebude to smutné, to určitě ne. Naopak věříme, že půjde o událost veselou a jedinečnou. V plánu je pochopitelně tisíc slonů, ať se picnu, ale ty jsou jen nepatrným speciálním efektem k ukázkám z inscenací Soudných sester a Maškarády, četby nejlepších pasáží Kantůrkových překladů, rozhovory s jeho vydavateli, ježčí písní a dalším programem, který pro vás připravujeme.

Dobrou zprávou pro vás bude určitě i skutečnost, že kompletní výtěžek z této akce půjde na dobré účely – dostanou je Honzova vnoučata, která přišla v uplynulém půlroce nejen o skvělého dědečka, ale také o maminku. Přijďte proto zavzpomínat s námi na Jana Kantůrka, překladatele, bez kterého by Zeměplocha nebyla v češtině tím, co je.

Srdečně vás zve Klub Julese Vernea a Klub Terryho Pratchetta.

Pozor! Nyní akce druhý lístek za 1 Kč, pokud si vytisknete přiložený banner!

bez autora