Bardzo fajný večer na vzduchu

Bardzo fajný večer na vzduchu

9.6. 2018 - Letní retrokino, koncert kapely Jazgodki a křest knihy o polském divadle...

Bardzo fajný večer, Tiskárna na vzduchu, Praha 7
Pátek 15. června 2018 od 18 hodin

Letní retrokino, koncert nevšední polské kapely Jazgodki, svěží delikatesy a křest nové knihy o polském divadle. V pořadí šestý Bardzo fajný večer zve na hudebně-filmové putování po polské kultuře v pátek 15. června do Tiskárny na vzduchu.

Program večera:


18.00 Začátek akce, Polské delikatesy – Svěží polské pochutiny připravené s láskou od pražských Polek.

19.00 Křest knihy Jana Jiříka – Divadlo jako utopie (NAMU - Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, 2018) – O polském divadelním studiu Reduta, které působí od roku 1919 ve Varšavě.

20.00 Koncert kapely Jazgodki– Dvě výrazné muzikantky - Katarzyna Jackowska-Enemuo a Iwona Sojka a jejich hudební putování překračující hudební škatulky. Autorská hudba a nevšední spojení world music, folku a tradiční lidové hudby z Polska i dalších zemí.
www.jazgodki.pl

21.30 Letní retrokino – Projekce 16mm filmu Con amore (Jan Batory / Polsko, 1976, 97 minut; polsky, české titulky) ve spolupráci se spolkem Biograf 16 – pořadatelem oblíbených letních retrokin na střeše Veletržního paláce a v zahradě AVU

Dva nadějní mladí pianisté Grzegorz a Andrzej se připravují na velkou mezinárodní klavírní chopinovskou soutěž. Cílevědomý Grzegorz má sice dokonalou techniku hry, ale miláčkem publika je talentovaný Andrzej. Jejich profesor jim během přehrávek klade na srdce – nejdůležitější v životě je klavír, každou dívku přece může nahradit jiná. Ocení chlapci jeho radu? A věděli jste, že Chopin byl Polák? Přijďte se podívat do bardzo fajného letního kina.

Organizátor: Spolek Popular

Bardzo fajný večer na vzduchu organizuje spolek Popular, který od roku 2013 popularizuje polskou kulturu v ČR. Pro podzim 2018 připravuje 5. ročník festivalu svěžích polských filmů – Bardzo fajný festival, který proběhne od 22. do 25. listopadu v Biu Oko na Letné.

Bardzo fajný večer, Tiskárna na vzduchu, Praha 7
Pátek 15. června 2018 od 18 hodin
Vstupenky: GoOut.net - https://goout.net/cs/listky/bardzo-fajny-vecer/wtoc/
Více informací:  www.facebook.com/bardzofajnyfestival
www.tiskarnanavzduchu.cz

bez autora