LETNÍ KINO U KEPLERA

LETNÍ KINO U KEPLERA

8.6. 2018 - Letní kino u Keplera nabídne v průběhu června zajímavé filmy...

Letní kino u Keplera otevře své brány návštěvníkům. První letní sezónu odstartuje ve čtvrtek 14. června v prostorách parku u Gymnázia Jana Keplera na Praze 6. Zahajovacím snímkem bude film Černý Petr režiséra Miloše Formana, který bude promítán z 16 mm filmového pásu. Projekt Letního kina u Keplera vznikl na základě výsledků veřejného hlasování občanů Prahy 6 v rámci participativního rozpočtu Prahy 6.

V loňském roce uspořádala Městská část Prahy 6 první participativní projekt Nápad pro Šestku v němž občané Prahy 6 měli možnost na základě veřejného hlasování rozhodnout o jeho realizaci. Vítězným návrhem se stal nápad slečny Martiny Kaňákové, která uspěla se svým projektem letního kina. Rok po vyhlášení výsledku hlasování letní kino oživí dříve nevyužitý prostor parku u Gymnázia Jana Keplera. Letní kina u Keplera zahájí svou první letní sezónu ve čtvrtek 14. června od 19 hodin v prostorách parku Maxe von Stoela na Praze 6. Na úvodní promítání byl tvůrci projektu vybrán snímek Černý Petr od režiséra Miloše Formana, který bude promítán z původní 16mm filmové kopie s anglickými titulky.

Před samotnou projekcí filmu bude od 19 hodin v prostorách parku připraveno menší posezení za doprovodu hudby z 60. a 70. let., kterým by pořadatelé rádi přiblížili atmosféru doby, ve které snímek Miloše Formana vznikal. Následovat bude slavnostní otevření letního kina za účasti starosty Prahy 6, pana Ondřeje Koláře.

Projekce v letním kině u Keplera budou probíhat každý čtvrtek od poloviny června do poloviny září. Program je zveřejněn na facebookové stránce www.facebook.com/letnikinopraha6. Cena vstupného je 50 Kč.

Program na červen
14.6.      Černý Petr (16mm)
21.6.      Tři billboardy kousek za Ebbingem
28.6.      Píseň moře

bez autora