R1 Goat
Právě hraje:
ZDENĚK HNYK
09:00 - 10:00
on-line přehrávač
FESTIVAL HABROVKA

FESTIVAL HABROVKA

28.5. 2018 - Festival Habrovka bude ve znamení hudby, divadla a poezie

Festival Habrovka promění ve dnech 1. a 2. června 2018 zahradu kostela sv. Františka v Praze 4 v jednu velkou  literární kavárnu – místo, kde se poezie potká s hudbou a divadlem. Chybět nebudou ani knižní novinky zajímavých nakladatelství, tematické workshopy, autorská čtení a dobrá káva.

O tu správnou hudební atmosféru se postará znovuzrozená kapela Minus123minut, šestnáctičlenná superskupina Zvíře jménem Podzim, jedinečný Big Band VOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka pod taktovkou Milana Svobody, balkánskými rytmy inspirovaní Tygroo, Vanua 2, kterou tvoří rytmická sekce Blue Effectu Radima Hladíka rozšířená o zpěváka se „sealovským“ hlasem Yannicka Teviho, zpívající básník Oldřich Janota, držitelé Anděla, cimbálovka Ponk z Brna, rock’n‘rollově punkoví Queens of Everything, elektroničtí NVMERI ze Slovenska a další.

Letos poprvé zazní hudba i v kostele. Pražský dívčí sbor Lada rozezní kostel sv. Františka z Assisi moravskými a slovenskými lidovými písněmi a kytarista a zpěvák Tibor Žida představí romskou hudbu ze Slovenska, Maďarska a dalších koutů světa. Pod stromy pak zahraje Robert Ferenc, finalista soutěže Pianista roku.

Téma festivalu se odráží i v divadelním programu – uvidíte představení Kukačka: Přesto zůstal člověkem, které inspiroval osud básníka Erwina Kukuczky či hru o kávě a klevetách Kaffeeklatsch uměleckého uskupení Holektiv. Nejen se slovy si pohraje pražská improvizační skupina 20 000 Židů pod mořem, speciálně pro Habrovku vznikne performance Vlez v Les vytvořená skupinou scénografů, hudebníků a akrobatů ze skupiny Feel The Universe Circus Company, která excelovala na festival HABROVKA v loňském roce.

Sobotní dopoledne bude tradičně věnované dětem. Čeká na ně Loutkoviště – loutkové hřiště, které je společným projektem Art Prometheus a Waxwing Theatre. Pět originální samostatně stojících konstrukcí s různými kulisami a sadou loutek je určeno do veřejného prostoru, láká ke hře a rozvíjí fantazie celé rodiny. Loutková bude i další pohádka, kterou na HABROVCE zahrají Strašliví komedianti Dlouhý, Široký a Bystrozraký. V rámci doprovodného programu navíc děti i jejich rodiče čekají knižní dílny a další zajímavé workshopy.

Když už kavárna, tak ne ledajaká! Gastro bizár performance CirkCafé  nabídne návštěvníkům v sobotu odpoledne bláznivou divadelní obsluhu a originální nápoje.

Ve spolupráci s festivalem Refufest získal navíc festival HABROVKA další lahůdku – Babylon, multikulturní dětské pohybové představení o běhu času a mezilidské komunikaci.

Festival se opět pyšní jedinečným vizuálem české grafičky Helen Čubové. Ta je rovněž autorkou nové série pohledů s poetickými kolážemi, které slouží jako pozvánka na letošní ročník festivalu.

O festivalu HABROVKA   

Unikátní kulturní projekt nejen na Praze 4, ale i na území našeho hlavního města vůbec. Festival bloumající veřejnosti HABROVKA spojuje nejrůznější žánry a kulturní proudy, profesionální tvorbu s tvorbou amatérskou a nabízí také prostor k setkání a aktivní kooperaci mezi umělci a veřejností i mezi umělci navzájem. 

Více informací o programu i festivalu naleznete na webu www.habrovka.cz  nebo na Facebooku Festival Habrovka.

bez autora