Zlatý voči

Zlatý voči

16.5. 2018 -

 Festival Zlatý voči jako platforma pro střet pohledů na film

Na festivalu uvádíme studentské filmy z České republiky i ze zahraničních univerzit (loni byly k vidění filmy z Polska, Turecka, Slovenska, Francie, Kanady, USA a Kolumbie). Snímky jsou hodnoceny odbornou porotou, která je složená z významných osobností českého filmu. V uplynulých letech v porotě zasedal například spisovatel a scénárista Štěpán Hulík, oceněný Českým lvem, režisér dokumentárních snímků Jan Gogola ml. či režisér Saša Gedeon.

 Zlatý voči jsou zároveň akcí se společenským přesahem, a to nejen pro studenty. Cílem festivalu je poskytnout návštěvníkům příležitost setkat se s profesionály z filmové praxe i teorie v neformálním prostředí.

Nedílnou součástí festivalu jsou rovněž panelové diskuze. V letošním roce jedna z debat se zaměří na Filmové ocenění a jejich vliv pod vedením Petra Fishera. V minulých ročnících se uskutečnily debaty o aktuálních tématech v oblasti českého filmu - Původní tvorba České televize, Fenomén www.csfd.cz a její vliv na distribuci, Umění a jeho digitalizace, Mezi filmem a vizuálním uměním.Festival každým rokem roste na poli své působnosti a daří se nám oslovovat vlivné osobnosti a diskutovat jak palčivé problémy tak aktuální trendy. Rádi bychom právě s Vaší pomocí rozšířili povědomí o akci, jež sdružuje lidi s aktivním zájmem o kulturní dění. Tento rok bude odborný program ozvláštněn křtem knihy Afekt, výraz, performance. Proměny melodramatického excesu v kinematografii těla od Jiřího Angera. 

23. ročník proběhne 16. a 17. května 2018 v kavárně Zázemí (nedaleko kina Ponrepo)

Fakta o festivalu Zlatý voči 2018

·         jediný festival svého zaměření na světě

·         pořadateli jsou studenti Katedry filmových studií Univerzity Karlovy

·         dvě odpoledne a dva večery nabité nejen filmovým programem

·         projekce, panelové diskuze, výstavy, performance, koncerty, Djs

·         retrospektivní sekce toho nejlepšího z předchozích ročníku

·         5 vítězných kategorií

·         festival je pořádán na neziskové bázi

·Zajímavost:

Zlatý voči založili Vít Janeček a Pavel Marek, první sošku festivalu vytvořil David Černý. K výročí 20. ročníku byl natočen dokument, který byl uveden v rámci pořadu Průvan Víta Janečka na ČT Art, kde se právě tyto osobnosti k festivalu vyjadřují – ke zhlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10624368437-pruvan/215562254300006/titulky

Více informací na: www.zlatyvoci.cz, www.facebok.com/zlatyvoci 

Kontakt : Valerie Coufalová  zlatyvoci.pr@gmail.com  +420 731 722 193

bez autora