BIONÝSIE 2018

BIONÝSIE 2018

9.5. 2018 - V Kožlanech u Rakovníka se od 18. do 21. května uskuteční festival Bionýsie 2018....

Starověké slavnosti BIONÝΣIE volně navazují na Bio de Janeiro, MayBio a Maybe Ne, Amébio, Babion, Bibione, BioNebio, Möbio, Bios, Biolest, Bioles, Bioples, Bioplex, Plexus Solaris a Psylobit a svévolně předcházejí všem bio akcím budoucím.

Po 2 letech je tu opět klasická jarní rekreace pro mladší i pokročilé... tentokrát coby moderní obdoba starořeckých slavností na počest boha vína, ročních období a mystérií (někdy též nazývaných "Dakchanálie" :). Na rozdíl od historického předobrazu je účast na Bionýsiích zcela dobrovolná!

Na co se můžete tentokrát aktivně těšit a připravovat?

18. - 21.5.2018

Tišina
u Kožlan, okr. Rakovník 

 • Profesionální zvuk nejvyšší kadence (oproti Bio de Janeiro novější řada ADAMSON SpekTrix line array ≈45kW!)

Z mainstage ve tvaru Akropole bude možné nahlížet na realitu v souladu s Platónovým podobenstvím o jeskyni; do stínového drachmatu můžete volně vstupovat a vystupovat, výroba 2D marionet v přilehlé divadelní dílničce, bizarní předměty měnící při otáčení svůj odraz na 2m vysokém stínítku bude vhodné objevit a upravit již doma a přinést s sebou!

 • Pireus stage (slow dance / experimental) ve stylu přístavního městečka s urban/street art patinou a bohatým programem vč. živých kapel s netradičními nástroji... dále slam poetry, rap, deep-house, reggae, dub, DnB, psybass, sacred bass, temple step, techno, psyhop i DISCObolos night :)
 • Poseidon stage (klasický UV chillout / ambient) bude celý pod hladinou moře, empatická znalost řeči kytovců (zejména delfínů) bude tentokrát nemalou výhodou (i nezúčastněné pobublávání je však důstojnou alternativou).
 • Love Temple, Pallác Antenna a Dark Lemple nově přibudou i 3 antické svatyně s pásmem spirituálně neukotvených workshopů a pseudovědeckých přednášek (Ikarův nominativ prizmatem moderní aviatiky, Nedostatky Daidalovy balisticko-dadaistické didaktiky, Nové vyjednávací metody v oblasti bezhotovostního platebního Styxu, Pantáta Rhei a výroková logika, Kvantově mechanické démokritické myšlení v praxi, oddělitelnost víry v nedělitelnost atomů od nedělitelnosti nulou aneb dílo Epikúrovo a nedělní nadělení, aj.)
 • Již tradiční průvod kejklířů a příšerek všeho druhu plný ohně a tance (tentokrát v divadelních maskách a s nepřehlédnutelnými postavami z řecké mytologie (DIY kostýmy a masky lze vyrobit i během sobotních dílniček, tuniku a plnovous lépe vlastní a na míru :)
 • Bio-graf se letos omezí na projekci nového nekriticky dokonalého dokumentu o účincích ultimátního psychedelika z kožních žláz žáby Bufo Alvarius, ke kterému po projekci proběhne i velmi podnětná diskuse s tvůrci a odborníky na slovo brané. V oddělených prostorách bez možnosti courání sem a tam...
 • Pro chvilky lehké psychické nerovnováhy nabízíme možnost důvěrného pohovoru mezi 3 očima s Dr. Kyklopem; pokud vám tato služba nepomůže či dokonce přitíží, bude v areálu k dispozici i zcela seriózně koncipované útulné zázemí s Psy-Care službou (Gordic harm reduction therapy, www.psycare.cz) a pochopitelně i klasická somaticko-pohotovostní lékařská služba.
 • Vaši roztěkanou pozornost osvěží lechtivé výjevy z přilehlého ostrova Lesbios, ztratit se můžete při skotačení s Biotaurem v přeplněném labyrintu, k tanci a pokroku přijdou vhod pohybová cvičení pod vedením mistra Satyra a prostopášných Bakchantek.
 • V ceně poznávacího nájezdu za romAntikou je i návštěva bájné pěstírny v Delfách, ochutnávka bio-zeleniny z Archimedova záhonu, opominutí zásluh Alexandra Malinkého a prohlídka Augiášových chlévů s odporným výkladem o zlatém houně).
 • Ani letos nebudete ochuzeni o tělesné požitky a Olympská sportovní klání (Akrojóga v podmínkách neeukleidovské geometrie, Grandslumový turnaj mistryň na Trávě i na Antice, Řecko-římsky trapas a Marathonský leh).
 • Ve 2 veganských, 1 vegetariánském a několika omnivorních stáncích s obžerstvením najdete celou řadu stylových pachutin a nápojů: oko pohladí pravé řecké Tzetzíky, sítnici uklidní vychlazená retsina, gastro-intestinální pakt prohřeje horká Archimedovina a součet čtverců připomene Pythagorova feta s olivami, oreganem a Aeskulapovou solí (pozor na zbytečnou Hippokratovu přísmahu!). Přítulných čajoven se sladkostmi bude i letos povícero.
 • Modelování divadelních masek na míru, úpravu plnovousu a tupírování nevšedních účesů zvládnou nejlépe v kadeřeznictví "U tří Gorgon". Pod hladinou rybníčka Ožeháku lze nově absolvovat pravý podvodnický kurz! V ceně máte kromě 10% slevy na fotoknihu "Festivaly BIO 2002-14" i nedělní cvičení akrojógy na Olympu ZDARMA. Pořádá legendární beta-samice Alfa Athénská:)
 • Své sympatie budete moci vyjádřit rozmisťováním metafyzických tagů (tzv. "Ezopovy lajky") po celém areálu festivalu, kniha stížností a pookřání bude k mání pouze v prostorách Dark Lemplu.
 • Kolektivní textové koláže na filosofická témata nejen antického původu budou pestřejší, přispějete-li i vy svou troskou do klína (defaultní úmluva jsou černě tištěné texty na A4, Times New Roman, vel. 18, jedn. řádkování), nůžek a lepidla bude na místě dost.
 • Upozornění: nezabřednětě do zbytečných polemik s poeticky investigativním Sokratem, nepodlehněte příliš brzy vinnému moku stáčenému přímo ze sudu (čepuje mistr Biogenés:) a nevěřte všemu, co vám sova nakuká!

Více infomací na http://bio.mimo.cz/


bez autora