Giulia y Los Tellarini v Jazz Docku

Giulia y Los Tellarini v Jazz Docku

22.4. 2018 - V rámci koncertní série Femme Fatale vystoupí 19. května poprvé v Praze španělsko-italská skupina Giulia y Los Tellarini.

Giulia y Los Tellarini se ve světě proslavila díky soundtracku k filmu Woodyho Allena "Vicky Cristina Barcelona". Jejich píseň "Barcelona" se stala hudební kvintesencí tohoto města. Barcelona je místem inspirace, radosti a kreativity, kde se vzájemně ovlivňují různé kultury, tradice, myšlenky a obrazy. Italská zpěvačka a akordeonistka Giulia Tellarini  se do Barcelony před lety zamilovala a už v něm zůstala.  Zde se  setkala s katalánskými muzikanty Mikem Alemanim, Jens Neumayerem, Javerem Torttem a argentinským Alejandrem Mazzoniem. Rozhodli se vytvořit hudební projekt, který by navazoval na tradiční hudbu střední Evropy.

V roce 2008 vydala kapela debutové album  "Eusebio", které náhodou padlo do rukou  Woodyho Allena, který v té době natáčel film "Vicky Christina Barcelona". Album ho okouzlilo natolik, že se rozhodl použít jejich skladbu jako ústřední motiv filmu. Nakonec ve snímku zazněly skladby dvě: „Barcelona“ a "La Ley Del Retiro".

Tím spolupráce s Woody Allenem neskončila, jejich hudba se objevila i v jeho dalším filmu: "Poznáš muže svých snů".

Druhý disk z kapely nazvaný "L'Arrabiata" se nese opět v rozmanitých náladách.  Bizarní, živá a rafinovaná směs prvků chansonů z počátku 20. století (argentinský, francouzský, španělský, německý), stejně jako bossa nova, flamenco a salsa.

Kapela miluje stylové kostýmy a improvizaci, proto každý koncert bývá novým zážitkem. V centru pozornosti ale samozřejmě vždy zůstává půvabná Giulia.

Jejich vystoupení můžete vidět v klubu Jazz Dock 19. května od 22:00.

bez autora