FUTURE GATE PŘEDSTAVÍ SCI-FI FILMY

FUTURE GATE PŘEDSTAVÍ SCI-FI FILMY

12.2. 2018 - 5.ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate postupně zavítá do pěti měst. Vedle tradiční Prahy, Brna a Ostravy bude festival nově probíhat také v Plzni a Šumperku. Představí to nejlepší z filmových sci-fi novinek, legendární trháky, zajímavé dokumenty, výstavy, workshopy a zajímavé hosty. Hlavním tématem letošního ročníku jsou ženy v science fiction....

A na jaké filmy se můžete letos těšit? V rámci legend festival uvede Terminátora 2 s Lindou Hamilton v roli Sarah Connerové a Arnoldem Schwarzeneggerem, co by obávaný stroj T-800, který se tentokrát postaví na stranu dobra. Festival promítne i ikonické sci-fi Pátý Element. Milla Jovovich, která hraje svéráznou Leeloo, nás uchvátí svým oranžovým přelivem a pokusí se zachránit zemi před blížící se zkázou. Třetí legendou festivalu bude slavná polská Sexmise, kde nahlédneme do světa žen. A český mistr filmové magie Karel Zeman zavede malé i velké nadšence do říše Julese Verna díky Vynálezu zkázy.

První novinku zcela jistě ocení fanoušci Neila Gaimana, autora světově známého Sandmana a Amerických bohů, jehož film Jak balit holky na mejdanech bude zahajovacím snímkem letošního ročníku. Punkově romantickou sci-fi komedii s Nicol Kidman si určitě nenechte ujít. Dále budeme cestovat časem v polském filmu Muž s magickou krabičkou. Třetí novinka bude pojednávat o nebezpečné vesmírné misi dvou kosmonautů, kteří musí opravit stanici Salyut–7.

Tradičně na návštěvníky čekají i krátké filmy od iShorts a nově se na festivalu objeví i sekce dokumentů. Jak bude možná vypadat jídelníček budoucnosti se se dozvíme v dokumentu Brouci. Amatéři ve vesmíru se pokusí dosáhnout toho, nač vesmírné agentury potřebují miliardy.  V neposlední řadě se mohou návštěvníci zúčastnit maratonu českého komediálního seriálu Kosmo.

Vítejte na letošní sci-fi události, kde ženy zachraňují svět, Future Gate Sci-fi Film Festival 2018.

www.futuregate.cz

bez autora