R1 Goat
Právě hraje:
ZDENĚK HNYK
10:05 - 11:40
on-line přehrávač
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ V JAZZ DOCKU

JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ V JAZZ DOCKU

4.3. 2018 - Žánrově patří Jazz Čtyř Kontinentů mezi nejpestřejší hudební přehlídky. V průběhu prvního čtvrtletí letošního roku bude znít Jazz Dockem jazz, blues, rock, šanson i africké rytmy.

Mezi hlavní hvězdy festivalu se bezesporu řadí americký saxofonista, klarinetista a skladatel Chris Potter. Podílel se na více než 150 albech takových muzikantů, jako jsou Dave Holland, Pat Metheny nebo Steve Swallow. Potterova vize je pozoruhodná směs vlivů, kdy do jazzu přimíchává prvky rocku, funku, ale také elektroniky či hip hopu. Doprovodí jej špičkoví hráči současné newyorské scény: Adam Rogers, Fima Ephron a Dan Weiss!

Velký zájem publika vzbuzuje také vystoupení současné první dámy pařížského jazzu – původem americké zpěvačky Hailey Tuck. Její unikátní hlas připomíná svým zbarvením Ellu Fitzgerald, Reginu Spektor nebo Billie Holiday. V Jazz Docku vystoupí se skvělým bubeníkem Ericem Harlandem, a také s basistou Joe Sandersem a klavíristou Rickem Simpsonem.

Jiný žánr nabídne portorikánský saxofonista a skladatel Miguel Zenón. Jednačtyřicetiletý muzikant byl nesčetněkrát nominován na cenu Grammy. Podílel se na více než sedmdesáti albech takových interpretů, jakou jsou Jeff Ballard, David Gilmore, Guillermo Klein nebo Ray Barreto. Do Prahy přijede se svým exkluzivním kvartetem, ve kterém exceluje mimo jiné u nás dobře známý venezuelský pianista Luis Perdomo.

Elitní hudebníky světové scény přiveze také další výrazná osobnost – kytarista Michael Landau. Charakteristický zvuk jeho nástroje zdobí desky Pink Floyd, Milese Davise, B. B. Kinga, Raye Charlese, Michaela Jackson, Roda Stewarta a mnoha dalších. Je také držitelem prestižní ceny Best Studio Guitarist. Nejnovější projekt Michael Landau Liquid Quartet přináší vše od psychedelické instrumentální balady až po tepající blues a soul-rock se skvělými vokály.

První část festivalu Jazz Čtyř Kontinentů uzavře 18. března projekt předního amerického pianisty Kevina Hayse a beninského jazzového kytaristy a zpěváka Lionela Louekeho. Druhý jmenovaný africký muzikant vydal během své kariéry několik vysoce ceněných sólových alb a podílel se na nahrávkách Herbieho Hancocka, Jeffa Ballarda nebo Terence Blancharda.

Podrobný program naleznete na webu www.jazzdock.cz

SEZNAM KONCERTŮ:
16/1 – JULIAN LAGE TRIO (USA)
28/1 – RANDY INGRAM & DREW GRESS DUO (USA)
14/2 – HAILEY TUCK BAND feat. ERIC HARLAND (USA/GB)
21/2 – MIGUEL ZENÓN QUARTET (USA/PRI/AUS/VEN)
6/3 – CHRIS POTTER UNDERGROUND (USA)
12/3 – MICHAEL LANDAU LIQUID QUARTET (USA/GB)
18/3 – KEVIN HAYS & LIONEL LOUEKE (USA/BEN)

bez autora