LES TRIABOLIQUES V AKROPOLI

LES TRIABOLIQUES V AKROPOLI

11.1. 2018 - Výjimečné spojení tří kultovních postav britské scény.... Nejlepší neznámá skupina...

LES TRIABOLIQUES
(Velká Británie)
Středa 17. ledna / 19:30 / Palác Akropolis

Vzhledem k vytíženosti členů Triaboliques jsou jejich koncerty velkou vzácností.V lednu odehrají dvoutýdenní turné po téměř čtyřch letech.O to více jsme potěšeni že zavítají i k nám.   

Výjimečné spojení tří kultovních postav britské scény:

Lu Edmonds byl jedním z vizionářů punkové éry, který prošel skupinami jako The Damned a dnes hraje s PIL, Mekons Billy Braggem atd.

Justin Adams získal světové renomé jako kytarista a spoluator Roberta Planta, Natachy Atlas nebo Briana Ena. Jako producent je podepsany pod alby Tinariwen, Roberta Planta, Lo Jo,Rachida Tahy a mnoha dalších.

Ben Mandelson, virtuóz na mandolínu, hudební dobrodruh a producent, založil 3Mustafa3.

Společně vytvářejí žánrově mnohotvárnou hudbu, s kořeny v blues i punku, kořeněnou mimoevropskými nástroji jako je loutna saz či turecké banjo cümbüş, na které hraje Lu Edmonds. Justin Adams do této směsice přidává autentické pouštní blues, které načerpal jako producent africké skupiny Tinariwen či spoluhráč Juldeh Camary. Sami členové kapely svojí tvorbu nazývají dusk-core: směs londýnského punku i undergroundu společně s bílým i pouštním blues. "Příjemně desolátní superskupina," píše the Guardian. Poušť, delta, stepi a underground, definují svůj styl členové skupiny.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=MqzSa8aQo-4

VÍCE NA: rachot.cz/les-triaboliques/

CENY VSTUPENEK:
Do 31. 12. 200/ 250 Kč (stání/ sezení)
Od 1. 1. 300/ 350 Kč (stání/ sezení)

bez autora