R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
ČERSTVÁ RUČNĚ VYRÁBĚNÁ KOSMETIKA LUSH

ČERSTVÁ RUČNĚ VYRÁBĚNÁ KOSMETIKA LUSH

11.12. 2017 - Čerstvé ingredience jsou podstatou a jádrem filosofie Lush....

Sníst jablko přímo utržené ze stromu je pro vaše tělo to nejlepší. A podobně tak čerstvá, ručně vyráběná kosmetika je ten nejlepší způsob, jak vyživovat pokožku a pečovat o ni. Nejvybranější čerstvé ingredience jsou mnohem efektivnější a prospěšnější pro pokožku, vlasy i mysl než silně konzervované kosmetické výrobky s dlouhou trvanlivostí. Čerstvé suroviny obsahují AKTIVNÍ složky, zvláště vitamíny, minerály a enzymy s blahodárnými vlastnostmi. I esenciální oleje jsou nejsilnější ve chvíli, kdy jsou z rostlin čerstvě vyextrahované.

Přírodní ingredience – rostliny, jíly, másla a esenciální oleje jsou používány po staletí, protože během historie prokázaly svou účinnost, bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí. Věda, syntetika a přísliby zázračných receptur proti stárnutí mohou sice znít také velmi lákavě, ale jak bezpečné a efektivní opravdu jsou a jaké jsou pro to důkazy?

V Lush pracují s čerstvými surovinami již mnoho let a mají bohaté zkušenosti jak kombinovat, vyrábět a pečovat o produkty složené z čerstvého ovoce a zeleniny, které jsou v bio kvalitě, kde to jen jde. Zjistili že používání celých plodů ovoce, zeleniny a dalších přírodních surovin je mnohem efektivnější, než z nich extrahovat pouze aktivní složky a přidávat je do kosmetiky ve snaze obnovit jejich funkčnost. V Lush minimalizují užívání syntetických konzervantů – 65 % produktů je samo-konzervačních. Velmi dbají na to, aby používali pouze ty nejbezpečnější a nejšetrnější známé konzervanty. Jejich čerstvé pleťové masky jsou blahodárné a výživné jako ovocné koktejly pro vaši tvář a jsou 100 % přírodní a absolutně bez přidaných konzervantů.

V Lush věří, že zákazníci mají právo vědět, z čeho přesně se skládají produkty, které si zakoupí, a proto uvádí kvantitativně seřazené složení na každém štítku. Jejich výrobky jsou vhodné pro vegetariány a vegany – tato informace je na štítcích také viditelně označena, aby si zákazníci snadno mohli vybrat produkt, který je pro ně vhodný.

Důležité zásady při výrobě Lush produktů:
- Svědomitě nakupují ingredience z etických zdrojů a dbají při tom na čerstvost a kvalitu.
- Produkty vyrábí ručně, s veškerou péčí a pozorností – aby byla maximalizována kvalita a minimalizován zbytečný odpad.
- Šarže jsou poctivě označovány datem výroby a spotřeby a jménem toho, kdo produkt vyrobil – v Lush věří v transparentní informace pro zákazníka.
- Žádné hromadění a stárnutí produktů a ingrediencí ve skladech: V Lush produkty vyrábí a dodávají do obchodů a e-shopů v malém množství a často, aby se k zákazníkovi dostaly opravdu čerstvé.
- Systém kontroly odpadu – znovuvyužívání a recyklace.

Více informací na https://cz.lush.com/

bez autora