R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
VYPSANÁ FIXA PRO EDU

VYPSANÁ FIXA PRO EDU

14.11. 2017 - Charitativní koncert rozproudí Vypsaná fiXa a United Heads a zpestří zpěvák Adam Mišík

Nezisková organizace EDA, která poskytuje sociální službu rané péče, pořádá v úterý 21. listopadu 2017 v pražském klubu Jazz Dock charitativní koncert „S brejlema nebo bez brejlí“. V programu vystoupí skupiny Vypsaná fiXa a United Heads. Během večera proběhne aukce originálních brýlí Adama Mišíka a Vypsané fiXy a vyhodnocení ankety o nejvtipnější brýle. Výtěžek z koncertu podpoří činnost Speciálně pedagogického centra EDA, aby mohlo nadále pomáhat svým klientům.

„Publikum se opět může těšit na skvělou hudební akci a originální moderování naší patronky Jany Plodkové. Náš koncert se jmenuje již potřetí S brejlema nebo bez brejlí, ale na koncert je možný vstup pouze v brýlích. Brýlemi upozorňujeme na situaci dětí a studentů se zrakovým a kombinovaným postižením, tentokrát jde výtěžek na naše Speciálně pedagogické centrum – mladšího brášku EDY, který potřebuje finančně podpořit. SPC EDA pomáhá zvládnout proces vzdělávání dětem, žákům a studentům s postižením zraku ve věku od 3 do 26 let,“ říká ředitelka organizace EDA Petra Mžourková.

Hudební večer bude moderovat patronka naší organizace herečka Jana Plodková a zpěvák Adam Mišík vyhlásí anketu o nejoriginálnější brýle. Koncert se koná pod záštitou starostky MČ Praha 2 Mgr. Jany Černochové. Před koncertem proběhnou autogramiády našich sympatických patronů, Jany Plodkové a Adama Mišíka. V průběhuvečera zazpívá a zahraje originální skupina Vypsaná fiXa a také kapela United Heads, která zahraje mimo jiné i song S brejlema nebo bez brejlí, podle kterého se jmenuje celá akce. Jedná se už o třetí ročník charitativního koncertu.Můžete se těšit také na originální aukci brýlí Adama Mišíka z jeho vlastní kolekce a také brýlí frontmana Vypsané fiXy, v kterých vystupují na svých koncertech. Budou také draženy luxusní parfémy Jany Plodkové. Nebude chybět ani soutěž o nejvtipnější brýle.

V klubu Jazz Dock si budou moci návštěvníci koupit i naše originální předměty a nákupem podpořit nejen dobrou věc, ale zároveň opatřit pěkný vánoční dárek nebo si udělat radost. V naší pruhované kolekci lze najít trička dámská, pánská, dětská, designové tašky, batohy a spoustu dalších originálních kousků, www.eda.cz/cz/chci-pomoci/nabidka-predmetu/

Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek bude použit pro činnost Speciálně pedagogického centra EDA pro žáky a studenty se zrakovým a jiným postižením, aby jim podpora a pomoc mohla být poskytnuta v co možná nejkratším termínu.

Po mnoha rozhovorech s bývalými klienty služby rané péče, kteří se na nás obraceli o radu týkající se vzdělávání svého dítěte, se organizace EDA před několika lety rozhodla zřídit vedle sociálních služeb (rané péče a krizové linky) také školské poradenské zařízení – Speciálně pedagogické centrum EDA. Toto pracoviště pomáhá zvládnout proces vzdělávání dětem, žákům a studentům s postižením zraku ve věku od 3 do 26 let. Počet klientů SPC EDA stále roste, nyní je jich 260. SPC EDA podporuje děti, žáky a studenty se zrakovým a kombinovaným postižením, jejich učitele, další pedagogické i odborné pracovníky, spolužáky a rodiče za účelem vytvoření inkluzivního prostředí pro vzdělávání i další oblasti života lidí se zrakovým postižením. Organizace EDA, která je pořadatelem akce S brejlema nebo bez brejlí, podporuje rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením více než 27 let a za tu dobu se stala předním odborníkem na rozvoj zraku u dětí s tímto postižením.

Ředitelka organizace EDA Petra Mžourková k účelu koncertu doplňuje: „Raná péče EDA provází rodinu nejdéle do sedmi let věku dítěte – ale i poté rodina s dítětem se zrakovým postižením potřebuje speciální pomoc. A to už nejenom samo dítě a jeho rodiče, ale nejpozději od nástupu do školy i jeho učitelé, případně pedagogičtí asistenti; proto jsme zřídili Speciálně pedagogické centra EDA. Chceme se i v příštím roce starat o klienty Speciálně pedagogického centra ve stejném rozsahu jako letos, aby naše speciální pedagožky mohly jezdit do rodin a do škol a podporovat děti v jejich vzdělávání. Výtěžek z koncertu pomůže v těchto činnostech pokračovat i nadále.“

Koncert S brejlema nebo bez brejlí
KDY:
21. listopadu 2017 od 19:00 hodin
KDE: Janáčkovo nábř. 2, 150 00 Praha 5
Účinkují: Vypsaná fiXa, United Heads
Moderuje: Jana Plodková

Program:
19:00 - 19:30
Autogramiáda Jany Plodkové a Adam Mišíka
19:30 - 20:00
Slavnostní zahájení
20:00 - 21:00
Koncert Vypsané fiXy
21:10 - 21:20
Dražba brýlí
21:30 - 22:30
Koncert United Heads

Cena vstupenek:

350,- Kč základní vstupenka na stání
490,- Kč vstupenka na stání "s láskou" (chci přispět více, protože mám EDU rád)

Více o účinkujících:

United Heads
Pražská formace se proslavila v polovině devadesátých let, kdy se například podílela singlem Jazzy Da Blue na hip-hopové kompilaci „Real Acid Juice“ po boku Penerů strýčka Homeboye či neo-hiphopové skupiny WWW. Prodělala dlouhý vývoj původně od hip-hopového seskupení (undergroundový hit „S brejlema nebo bez brejlí“), přes crossover (skladba CI5) až po dnešní taneční sound vycházející z odkazu funky-disco scény sedmdesátých let.

Vypsaná fiXa
je pardubická skupina mající základy v rocku obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou. Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické a surrealistické texty, které píše frontman Márdi. Pravděpodobně se inspiroval u Williama Saroyana - Tracyho tygr, Odvážný mladý muž na létající hrazdě – a v mnoha dalších knihách jako např. Sto roků samoty od Gabriela García Márqueze. Osmým albovým počinem Vypsané fiXy je album Tady to někde je (2017).

Nezisková organizace EDA cz, z. ú. je více než 27 let oporou rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením či ohrožením vývoje v raném věku. Poskytuje odbornou sociální službu rané péče, poradenství a psychickou oporu rodinám ve čtyřech krajích České republiky – na území Hl. města Prahy, Středočeského, Pardubického a části Ústeckého kraje. Služby jsou poskytovány v domácím prostředí rodiny, kde se dítě cítí nejlépe. Od března 2015 provozujeme první celorepublikovou krizovou Linku EDA (tel. 800 40 50 60) pro pečující o děti se závažnou diagnózou, po těžkém úrazu či s postižením. Speciálně pedagogické centrum EDA je školské poradenské zařízení, bylo založeno v roce 2015 s úmyslem zkvalitnit podporu dětí s postižením zraku v mateřských, základních a středních školách.

Organizace EDA získala na půdě Senátu ČR 3. listopadu 2015 ocenění za nejlepší neziskovou organizaci Neziskovka roku 2015. Organizace je členem APRP (Asociace pracovníků v rané péči) a AVPO (Asociace veřejně prospěšných organizací). Od března roku 2015 je rovněž držitelem značky "Spolehlivá veřejně prospěšná organizace". Více podrobností najdete na  www.eda.cz

bez autora