Free Art Friday Praha

Free Art Friday Praha

21.11. 2017 - Kdo jsme? Hledáme a objevujeme umělce.

Letošní zimní výstava amatérských a profesionálních umělců Free Art Friday se uskuteční v prostorách DUP 39 na Národní třídě, a to v krásném předvánočním termínu 1. prosince 2017.

Free Art Friday je umělecké hnutí, jehož původní myšlenkou bylo, aby tvůrci každý pátek kdekoliv venku (na ulici, v parku...) zanechali svá díla a náhodní chodci se mohli pokochat jejich tvorbou, případně si dílo mohli zdarma odnést domů. Hnutí vzniklo kolem roku 2006 v Londýně a do podvědomí veřejnosti se šířilo skrze sociální sítě. Akce přerostla až do rozměrů organizovaných výstav, art battlů a workshopů pro stávající i začínající umělce. V této podobě hnutí získává popularitu po celém světě.
 
A s tímto konceptem vás přivítáme i my opět v Praze! Letošní novinkou je i možnost zapojení se do prodejní výstavy, která bude probíhat hned v následujícím týdnu ve spolupráci s nově otevřeným prostorem Meet Art ve Vršovicích!

Detailní informace o programu najdete na www.freeartfridaypraha.cz. Na tomto webu také naleznete inforamce o tom, jak se stát vystavovatelem vlastního díla.

bez autora