DUDLÍK FEST POTŘETÍ

DUDLÍK FEST POTŘETÍ

20.10. 2017 - Dudlík fest potřetí - tentokrát pro Bolíto, z.s.!

,,Dudlík fest jsme založili z potřeby realizovat se i mimo školu. Když jsme přemýšleli co a jak, pomoc dětem nám přišla jako dobrá možnost. Každý ročník je navíc skvělou zkušeností," objasňuje důvody vzniku festivalu Viktor Šebo, hlavní pořadatel. Organizační tým je složen převážně ze studentů 3. lékařské fakulty UK. Myšlenkou festivalu je pomáhat dětem s pohnutými osudy v situacích, kde systémové prostředky nestačí. Loňský ročník vybral 34 000 Kčna dětské oddělení Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

Dudlík fest podporuje zavedené organizace, které se věnují sociálně nebo zdravotně znevýhodněným dětem. Výtěžek z letošního ročníku poputuje na konto občanského sdružení Bolíto, jež pořádá aktivity pro mladé pacienty po popáleninových úrazech. Odbornou záštitu festivalu poskytla Klinika popáleninové medicíny FNKV.  "Útrapy popáleninového traumatu nekončí spolu s nemocniční péčí. Kromě fyzického zdraví, bývá hluboce zasažena i psychika pacienta. Cítili jsme potřebu děti dál provázet a pomoct jim s návratem do normálního života," říká předseda Bolíto MUDr. Robert Zajíček, Ph.D.

Multižánrový festival zahrnuje hudbu, divadlo, přednášky a workshopy. V klubu Chapeau Rouge vystoupí hudební formace Květy, Tygroo či třeba objev rapové scény Stříbrný Rafael. Scénické čtení Kvílení, divadelní soubor Improti nebo exhibice Slam poetry se představí ve Studentském klubu Celetná. Workshopy s tématikou umění, zdraví a dobrovolnictví naplní Skautský Institut na Staroměstském náměstí. Na místě budou i modelové situace popáleninových úrazů, které si příchozí budou moci zkoušet ošetřit.

Přednáškový blok pokryje medicínské a psychologické aspekty péče o popáleného pacienta. V jeho rámci se uskuteční beseda s pacientem po elektrotraumatu a následovat bude dokument Nezlomené (Šilhová, Štuková, Klicperová, Kutilová). Vše proběhne v prostorách Filozofické fakulty UK na Celetné 20.

Předprodej je zahájen v síti Goout.cz
www.cesta-ven.cz

bez autora