R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
00:00 - 08:00
on-line přehrávač
MILOSTNÝ DOPIS ŽENĚ, KTEROU NEMILUJEME

MILOSTNÝ DOPIS ŽENĚ, KTEROU NEMILUJEME

13.2. 2015 - Představení, které se pohybuje na hraně dokumentárního divadla, stalkingu, mapování fenoménu singl žen nad 30 let, legrace a touhy po lásce. Pět herců se zaměřilo na jednu konkrétní singl ženu, která hledá na internetu svého partnera. Vytvořili o ní představení, aniž by to dotyčná tušila.

13. a 14. února 2015 od 20:00 ve Venuši ve Švehlovce

Pět vlčáků nahání jednu ovečku


Princip představení je jednoduchý. V podstatě se jedná o zprávu pěti mužů, kteří nás provedou svými pokusy, mailovou komunikací, dvořením, vábením na schůzku a setkáním s jedinou ženou. Výběr této hrdinky byl přitom dost náhodný, podala si seznamovací inzerát na internetu a odpověděla protagonistům, kteří se vydávali za nápadníky. Se všemi si dopisovala, s některými se i sešla.

O svých svůdcovských úspěších nebo neúspěších vyprávějí muži (na jevišti navlečení do kostýmů zvířecích samců, konkrétně plemenného býka, netopýra, medvěda, jelena v říji a elegantního motýla).

„Přirozeně jsme usilovali o to, abychom se s ní setkali,“ vysvětluje jeden ze svůdců-performerů, Viktor Filip. „Byla v tom i určitá otázka mužské ješitnosti, kdo z našeho týmu tohoto cíle dosáhne a kdo ne. Nešlo však jen o to dostat holku na rande, ale také o to vystihnout její život, její důležitá témata, příběh, její radosti nebo bolesti. Zajímalo nás, co nám na sebe prozradí, ale i to, co přímo neřekne, nebo zamlží, skutečnosti, co si můžeme sami domýšlet.“

Samota žen na jevišti

Impulsem k vytvoření inscenace byla touha blíže prozkoumat fenomén života singl žen nad 30 let. Zdá se, že v našem okolí je stále více mužů i žen, kteří žijí mimo manželství i mimo partnerský život. Často se jedná o ženy, které jsou atraktivní, samostatné, inteligentní, vtipné, úspěšné téměř ve všem - krom hledání trvalého přítele.

Žena za oponou

„Je mi jasné, že pro někoho to bude přes čáru, a možná to přes čáru skutečně je,“ připouští režisér Jakub Čermák. „Na začátku jsme o tom dlouze diskutovali, ale nenašli jsme žádný způsob, jak projekt jinak realizovat. Určili jsme si několik pravidel, abychom se chovali v rámci vymezených hranic co nejvíc fair. Samozřejmostí je anonymizace. Neprozradíme ani její jméno, ani neukážeme třeba fotografii. I když obojím disponujeme. Sami jsme moc zvědaví, co nám naše adresátka milostného dopisu řekne, za předpokladu, že s námi bude ještě mluvit.

Jaká hrdinka ale je, co o ní samečci oblečení do plyšových kostýmů zjistili, a jaká skrytá témata odhalili, to autoři zatím neprozrazují. Takové informace jsou prý bonus pro diváky, kteří přijdou pátrat společně s performery. A možná bude přítomná i hrdinka… Kdo ví?

Depresivní děti touží po penězích
MILOSTNÝ DOPIS ŽENĚ, KTEROU NEMILUJEME
premiéra: pátek 13. února
1. repríza: sobota 14. února (sv. Valentýn)
soubor: Depresivní děti touží po penězích, www.depresivnideti.eu
prostor: Venuše ve Švehlovce, www.venusevesvehlovce.cz

autor konceptu a režie: Jakub Čermák
dramaturgie: Veronika Musilová Kyrianova
scénografie: Radka Josková
hudba: Adam Kratochvíl
světelný design: Lukáš Dřevjaný
hudební spolupráce: Radomír Švec
asistentka představení: Nikol Černá

tvoří a hrají:
MEDVÍDEK - Richard Němec
JELEN V ŘÍJI - Viktor Filip
PLEMENNÝ BÝK - Pavel Cimbál
MOTÝLEK - Josef Hervert
NETOPÝR - Stanislav Štoček

 

bez autora

reklama