R1 Goat
Právě hraje:
BASS TRAP
23:00 - 23:59
on-line přehrávač
NOUVELLE PRAGUE 2014

NOUVELLE PRAGUE 2014

21.10. 2014 - Headlinery letošního Nouvelle Prague budou Balthazar a Zrní.

NOUVELLE PRAGUE 2014
7.-8.11.2014
areál pivovaru Staropramen, Praha 5 – Smíchov

BALTHAZAR (BEL)
ZRNÍ (CZE) - křest alba Následuj kojota
Calling All Cars (AUS)
Skyroads (ISR)
Ball Park Music (AUS)
Nylon Jail (CZE)
The Visit (CAN)
Kittchen (CZE)
Sun Club (USA)
Please The Trees (CZE)
The Plastics (RSA)
Vložte kočku (CZE)
Slow Down Molasses (CAN)


Jednodenní vstupenka 270,- Kč
Dvoudenní vstupenka 370,- Kč
www.ticketsforpeople.cz
    

A je to tady! Po nabité festivalové sezóně, která proběhla převážně během dvou prázdninových měsíců, přichází čas i pro podzimní showcase festival Nouvelle Prague. Druhý ročník tohoto, zatím u nás stále poměrně nového formátu hudebního festivalu, se uskuteční 7. - 8. listopadu 2014 opět v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen a dva měsíce před jeho konáním je znám finální program jeho hudební části.

Stejně jako v loňském roce budou hudebnímu programu Nouvelle Prague vévodit dva headlineři, letos to budou Balthazar z Belgie a domácí formace Zrní. Balthazar se v Praze představili nejen jako support britských Editors v rámci jejich loňského turné, ale letos odehráli také výborný sólový koncert v pražském Lucerna Music Baru.

Druhým headlinerem bude česká kapela. Volba pořadatelů padla na kladenskou partu Zrní, která pokřtí na Nouvelle Prague nové album Následuj kojota. Z pozice sobotních headlinerů odehrají Zrní plnohodnotný koncert v délce devadesát minut.

Program letošního festivalu je oproti loňsku bohatší. Kromě dvou headlinerů a zahraničních showcase kapel byla do line-upu ve spolupráci s hudebním časopisem FullMoon vybrána také čtveřice tuzemských interpretů. Ti budou mít stejně jako sedm skupin ze zámoří jedinečnou příležitost představit se nejen pražskému publiku, ale především vlivným agentům a bookerům z celého světa, kteří vybírají kapely pro renomované zahraniční festivaly a hudební kluby.

Domácí hudební scénu budou reprezentovat Vložte kočku, kteří si za svoji loňskou desku odnesli cenu Vinyla i Anděla v kategorii elektronické hudby, Kittchen, který byl letos nominován na ceny Apollo za nejlepší album roku 2013, talentovaní olomoučtí Nylon Jail a ostřílené táborské trio Please The Trees v čele s frontmanem Vaškem Havelkou.

Zahraniční showcase kapely jsou stejně jako loni všechny ze zámoří. Z Austrálie do Prahy přiletí pop-rockoví Ball Park Music a tvrdší Calling All Cars, Kanadu budou zastupovat hřmotní Slow Down Molasses a akustičtí The Visit. Z Izraele dorazí elektroničtí Skyroads, Jihoafrická republika přiveze rozverné The Plastics a Spojené státy nabídnou baltimorskou úderku Sun Club.

Současně s oznámením vystupujících je zahájen také předprodej vstupenek na oba festivalové dny. Jednodenní vstupenky na pátek 7. listopadu a sobotu 8. listopadu budou v předprodeji sítě Ticketsforpeople za 270,- Kč, dvoudenní vstupenka na celý Nouvelle Prague pak za 370,- Kč.

Na videopozvánku na Nouvelle Prague 2014 se můžete podávat tady: http://bit.ly/1ofTbDW    

Více podrobnějších informací o Nouvelle Prague najdete na:
www.nouvelleprague.com 
www.facebook.com/nouvelleprague  
www.twitter.com/nouvelleprague  
www.soundcloud.com/nouvelleprague  
www.youtube.com/nouvelleprague  
www.instagram.com/nouvelleprague     

bez autora