Miriam Bayle v NoD

Miriam Bayle v NoD

19.9. 2013 - Miriam Bayle natočí 25. září své live CD v Experimentálním prostoru NoD.

Jazzová zpěvačka Miriam Bayle se po roční pauze vrací na scénu s novým bandem i repertoárem. Nový Miriam Bayle Quartet tvoří přední jazzoví hráči – Vít Křišťan (piano), Petr Dvorský (kontrabas) a Tomáš Hobzek (bicí). M. B. Quartet se poprvé představí na koncertě 25. září v Experimentálním prostoru NoD v Praze. Koncert se bude nahrávat, o režii zvuku se postará Milan Cimfe (Sono Records). 

Připravovaná live nahrávka bude obsahovat zaranžované jazzové standardy jako např. So Many Stars, No More Blues, Don’t Explain a i vlastní tvorbu Miriam a Víta Křišťana. Hostování přislíbili trumpetistka Štěpánka Balcarová, zpěvačka Petra Brabencová a perkusista Camilo Caller.

Natočení druhého CD doprovází značné očekávání, vzhledem k tomu, že Miriam v Praze zpívá již dvanáct let a debutové album vydala před třemi lety. O atraktivnosti CD vypovídá i fakt, že Miriam bude písně obohacovat scatovými improvizacemi a bude se doprovázet na klávesy a perkuse.

Miriam Bayle je jedna z nejvýznamnějších jazzových zpěvaček na české a slovenské jazzové scéně. Její repertoár se skládá z vlastní tvorby a aranžmá jazzových standardů, které obohacuje svými excelentními scatovými improvizacemi. Spolupracuje s vynikajícími muzikanty evropské jazzové scény. Působí jako lektorka jazzového zpěvu na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze a na workshopech u nás i v zahraničí. Její kapela Miriam Bayle Quartet pravidelně vystupuje na českých i zahraničních pódiích.
Dlouhodobě se podílela na scénické hudbě (nejčastěji ve spolupráci s režisérem Viliamem Dočolomanským a jeho souborem Farma v jeskyni). Představení Sonety temné lásky bylo v roce 2002 nominované na cenu Alfreda Radoka za nejlepší inscenaci a hudbu.

Miriam suverénně zvládá jak jemnější, tak dravější projev, i velice něžné polohy svého hlasu. Její doménou je jen zřídka slýchaný talent pro scatové improvizace, kterými obohacuje většinu svých písní. Hlas Miriam Bayle ve scatových polohách je opravdovým fenoménem. Má dar drsného, tmavého hlasu a používá jej s maximálně procítěním, nekompromisně swingujícím stylem.

O kvalitách Miriam Bayle svědčí i fakt, že byla v roce 2008 přizvána ke spolupráci na koncertu Jazz v podání Ivy Bittové a Idy Kelarové, který se konal ve velkém sálu pražské Lucerny a byl beznadějně vyprodán. Miriam s dámami nazkoušela repertoár koncertu, stala se jeho dramaturgyní a hudební režisérkou.

www.nod.roxy.cz
www.facebook.com/nodprague

bez autora

reklama