R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
00:00 - 09:00
on-line přehrávač
NÁRODNÍ GALERIE PRAHA JE ONLINE

NÁRODNÍ GALERIE PRAHA JE ONLINE

13.11. 2020 - Dočasně uzavřené výstavy a expozice se Národní galerie rozhodla návštěvníkům a milovníkům umění, kteří je nemohou momentálně vidět, postupně zprostředkovat online formou...

NÁRODNÍ GALERIE PRAHA
ONLINE PROGRAM LISTOPAD–PROSINEC 2020

Staroměstské náměstí 12, Praha 1
www.ngprague.cz
www.facebook.com/NGPrague

Otevírací doba recepce paláce Kinských: pondělí–pátek 10.00–18.00
__________________________________________________________________________

NGP ONLINE
Dočasně uzavřené výstavy a expozice se Národní galerie rozhodla návštěvníkům a milovníkům umění, kteří je nemohou momentálně vidět, postupně zprostředkovat online formou. Naše současné aktivity pro veřejnost směřujeme převážně na sociální sítě. Virtuální prohlídky, živé přenosy přednášek a diskuzí či workshopy online, to je jen stručný výčet toho, co pro naše publikum chystáme. Pokryjeme přitom nejen nedávno otevřené výstavy, ale i sbírkové expozice či místa, která zůstávají návštěvníkům běžně skryta.

DO YOU HAVE A MINUTE?
Úspěšná série krátkých videí o vybraných dílech ze sbírek NGP pokračuje na Instagramu a Youtube kanálu NGP.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY AKTUÁLNÍCH VÝSTAV
Podívejte se s námi do výstavních prostor spolu s jejími autory. Aktuálními výstavami vás provedou kurátoři a edukátoři NGP. Promyšlený koncept obsahuje více různých aktivit souvisejících s jednotlivými projekty ⁠–⁠ komentovaná videa, interaktivní workshopy pro děti nebo také 3D prohlídky a další speciální programy. Videa budou postupně zveřejňována na sociálních sítích a webu NGP.

PŘEDNÁŠKY A DISKUZE
Přednášky a diskuze nejen na témata aktuálních výstav NGP přinášíme každý čtvrtek od 18.00.

360° VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Národní galerie Praha a nadační fond Bohemian Heritage Fund společně připravily interaktivní virtuální prohlídku expozice 1796⁠–⁠1918: Umění dlouhého století, která zahrnuje některá z nejvýznamnějších děl ze sbírek galerie. Virtuální prohlídka je přístupná zdarma. V současné chvíli pro vás připravujeme další virtuální prohlídku expozice Staří Mistři ve Schwarzenberském paláci. Zveřejněna bude v úterý 1. prosince.

EDUKAČNÍ PROGRAMY
Od tipů na doma až po studijní materiály k výstavám. Edukátoři NGP pro vás připravují pravidelný přísun aktivit, které jsou inspirovány díly z našich sbírek a výstav. Dostupné jsou pro jakoukoliv věkovou skupinu, zapojit se tedy může každý. Pracujeme s materiály, které má téměř každý ve své domácnosti. Vyzkoušet tak můžete výzvy doma, ale i venku. Více naleznete na FB stránce NGP dětem a na webových stránkách v sekci pro pedagogy.

NAHLÉDNĚTE POD POKLIČKU RESTAUROVÁNÍ DĚL
Podívejte se na našem Youtube kanálu na sérii videí o průběhu restaurování vybraných děl ze sbírkové expozice Staří mistři a 1796⁠–⁠1918: Umění dlouhého století. S odbornými komentáři restaurátorů NGP!

ONLINE SBÍRKY
Galerie disponuje bohatým archivem děl, který neustále doplňuje. Její online sbírky lze nalézt na odkazu sbirky.ngprague.cz. Díla si tak můžete prohlížet z pohodlí domova a zkoumat jejich jemné nuance a detaily.

bez autora

reklama