R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
00:00 - 09:00
on-line přehrávač
Zpravodajství z Festivalu francouzského filmu

Zpravodajství z Festivalu francouzského filmu

9.11. 2020 - Letošní 23. Festival francouzského filmu proběhne tradičně od 19. do 25. listopadu. Vzhledem k bezpečnostním opatřením přechází festival do online prostoru na portál Dafilms...

RADIO 1 NABÍDNE ZPRAVODAJSTVÍ Z FESTIVALU FRANCOUZSKÉHO FILMU

Radio 1 bude v rámci 23. ročníku Festivalu francouzského filmu vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat v průběhu konání festivalu od 19. do 24. listopadu, vždy v 11 a 16 hodin.

Letošní Festival francouzského filmu se vzhledem k bezpečnostním opatřením přesouvá do online prostoru na portálu Dafilms. Diváci se mohou těšit na sedm exkluzivních francouzských filmů během sedmi festivalových večerů a na bonusový program během celého trvání festivalu. Festival zahájí speciální uvedení dokumentárního snímku Aznavour a jeho svět, který přináší intimní pohled do života jednoho z největších francouzských šansoniérů. Festival také nabídne dvě distribuční novinky – poetickou letní komedii Guillauma Braca Na palubu!, která získala cenu FIPRESCI na letošním Berlinale, a nový dokument slavného reportéra, fotografa a režiséra Yanna Arthuse-Bertranda a francouzsko-ukrajinské režisérky Anastasie Mikové. Dokument Žena nechává promluvit více než dva tisíce žen napříč padesáti zeměmi celého světa a vypráví příběh o ženskosti bez ohledu na národní, kulturní či generační hranice. Program festivalu je k dispozici na stránkách www.festivalff.cza online projekce na dafilms.cz.

 

Zpravodajství z Festivalu francouzského filmu a slevu na BBDOMU.CZ vám přináší Bageterie Boulevard

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Diváci se mohou těšit na sedm exkluzivních francouzských filmů během sedmi festivalových večerů a na bonusový program během celého trvání festivalu.

Festival zahájí speciální uvedení dokumentárního snímku Aznavour a jeho svět, který přináší intimní pohled do života jednoho z největších francouzských šansoniérů. Režisér Marc di Domenico zpracoval v úzké spolupráci s Charlesem Aznavourem jeho obrovský filmový archív, který je svědectvím nejen Aznavourovy kariéry, ale i celé jedné epochy. Dokument provází hlas Romaina Durise.

V rámci tradiční spolupráce s českými distributory nabídne Festival francouzského filmu rovněž dvě distribuční novinky. Na programu je poetická letní komedie Guillauma Braca Na palubu!, která získala cenu FIPRESCI na letošním Berlinale. Diváci budou mít také mimořádnou možnost zhlédnout nový dokument slavného reportéra, fotografa a režiséra Yanna Arthuse-Bertranda a francouzsko-ukrajinské režisérky Anastasie Mikové. Dokument Žena nechává promluvit více než dva tisíce žen napříč padesáti zeměmi celého světa a vypráví příběh o ženskosti bez ohledu na národní, kulturní či generační hranice.

Festival uvede rovněž v předpremiéře portrét francouzské provazochodkyně Tatiany Mosio-Bongongy Provazochodkyně nad Prahou. Čeští režiséři Václav Flegl a Jakub Voves v něm zachytili nejen riskantní vzdušný přechod na laně od právnické fakulty na Letnou v rámci loňského zahájení festivalu Letní Letná, ale především osobnost této výjimečné akrobatky a výrazné osobnosti francouzského nového cirkusu.

Bonusový program letošního ročníku Festivalu francouzského filmu nabídne po celou dobu festivalu oblíbený Večer krátkých filmů a snímek Sólo, kterým připomene tvorbu letos zesnulého francouzského producenta a režiséra Artemia Benkiho, který pracoval od začátku 90. let v Praze.

Online ročník Festivalu francouzského filmu bude letos umístěn na mezinárodní platformě Dafilms pro online distribuci evropských dokumentárních a celovečerních filmů.

Program bude k dispozici na stránkách www.festivalff.cz a online projekce www.dafilms.cz.

bez autora

reklama