Lunchmeat bude

Lunchmeat bude

22.9. 2020 - Festival slibuje kultovního Shackletona nebo Nkisi...

Lunchmeat Festival, mezinárodní akce aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění konající se každoročně v Praze ohlašuje třetí a poslední várku vystupujících. Mezi novými jmény je třeba kultovní producent Shackleton, který propojil zádumčivou bass music s avantgardou nebo amsterdamské duo Know V.A. oživující odkaz tanečního hardcore z devadesátých let. Na Lunchmeatu vystoupí třeba i producenti Nkisi nebo Aquarian. 11. ročník festivalu je naplánovaný do nejrůznějších lokací od 28. září do 3. října.

„Cítíme povinnost festival uskutečnit,“ říká Jakub Pešek, šéf festivalu. „Chceme dát hudebníkům šanci vystupovat a divákům zažít něco výjimečného. I v stávajících složitých podmínkách musíme vyhledávat možnosti, jak dělat podobné akce – dodržovat všechna bezpečnostní opatření, ale zároveň se nebát.“ Pořadatelé počítají s různými variantami počtu návštěvníků, ale i kdyby se nadále snižovala povolená kapacita akcí, Lunchmeat se podle Peška uskuteční tak, jak byl naplánovaný. „Chceme udržovat scénu v pohybu a vyslat zprávu, že to jde,“ dodává. V souladu s aktuálními vládními nařízeními se posunuly začátky – ve čtvrtek a pátek na 18:00, v sobotu na 16:00. Detailní denní line-upy letošního Lunchmeatu budou zveřejněny v nejbližších dnech.

Novým jménům v programu dominuje klasik temné bass music Shackleton, inovátor klubové hudby a zakladatel kultovní značky Skull Disco. Jeho ponurý dubstep zní jako hudba k zapomenutým rituálům i blížící se apokalypse. Duo Know V.A. z Amsterdamu probouzí ve své hudbě odkaz holandského hardcore ze začátku devadesátých let a snaží se jeho násilnickou stránku polidštit. Jejich atmosférický mix doplní vizuály umělec Omar El-Sadek. Producent a DJ Aquarian propojuje electro ve stylu klasiků Drexciya a organicky ho míchá se starým junglem nebo grimem.

Duo Axis Arkestra (Nkisi a Curtly Thomas) slibuje se svým špinavým technem prozkoumávat zapomenuté vědění uchované ve vesmíru, k němuž se lze dostat jen skrze zvuk. Domácí objev Ethno Service impozantně míchá dub, techno i jungle do zvláštních hybridních mutací a společníkem jim bude umělec Štěpán Málek. Sourozenecké duo Glory Affairs, další nadějný nováček pražské scény, pozve posluchače do svých rituálů.

Mezi už dříve zveřejněnými jmény pro letošní festival Lunchmeat jsou Lyra Pramuk, Robert Henke, Maenad Veyl, Sophie, Helen Hauf or Anthony Linell. Lístky jsou dostupné v síti GoOut. _data konání festivalu: 28. září–3. října 2020 Lístek na hlavní program (čtvrtek–sobota) v prodeji na goout 1200 Kč. 

oznámená jména (*wp = světová premiéra):

_404.zero presents Black Sunday AV live
_Anthony Linell & Ali M. Demirel present Winter Ashes AV live
_Aquarian & Lunchmeat Studio AV Live (*wp)
_Axis Arkestra presents Axis Shift, Telepathic Encounters live
_Dadub + FAX present Hypersynchronous AV live (*wp)
_Elektrabel & aoe AV live (*wp)
_Ethno Service & Štěpán Marko AV live
_Glory Affairs
_Helena Hauff dj set
_Lyra Pramuk live
_Know V.A. & Omar El-Sadek AV Live
_Maenad Veyl & Geso AV live (*wp)
_Marco Donnarumma presents Corpus Nil performance
_Nina Pixel w/ Adrian Kriška present Ancestral Archeology AV live (*wp)
_NIVVA AV live (*wp)
_Nkisi
_NONOTAK presents Shiro AV live
_Robert Henke presents CBM 8032 AV live
_Sam Rolfes 360° AV experience (*wp)
_Shackleton Live
_Stroon & DevKid present Temple Timbre Embers AV live (*wp)
_Sophie live
_Tadej Droljc presents Žarkolom AV live
_Tittingur & bdy AV live (*wp)

_program:

28.9 Lunchmeat festival x CAMP: 404.zero presents Black Sunday AV live – CAMP – centrum pro architekturu a městské plánování

29.9. Lunchmeat Festival x Ankali: Axis Shift – Telepathic Encounters

30.9. Lunchmeat Festival x Archa: Nonotak presents Shiro – Archa Theatre

1.-3.10 Tři noci v Narodni galerii v Praze – Veletržnim palaci a tři dny Input Sympozia o digitalnim uměni tamtež (TBA)

_místa:

Národní galerie v Praze – Veletržní palác, divadlo Archa, CAMP – centrum pro architekturu a městské plánování, Ankali

_odkazy:

Vstupenky – https://www.lunchmeatfestival.cz/2020/tickets/

Více informací také na Facebooku a Instagramu.

Vizuální identitu jedenáctého ročníku Lunchmeat festivalu vytvořilo Anymade Studio.

bez autora

reklama