Zero Waste Festival Prague meets Vegefest

Zero Waste Festival Prague meets Vegefest

17.9. 2020 - První ročník festivalu Zero Waste Festival Prague se kvůli aktuální epidemiologické situaci v Čechách odsouvá na jaro 2021...

Tým festivalu si pro vás jako náhradu připravil malou ochutnávku prvního ročníku v původním termínu. Podařilo se mu spojit síly s týmem Vegefestu. Díky tomu se část z plánovaného programu uskuteční 27. září 2020 v rámci festivalu Vegefest v krásném areálu Vyšehradu.

Organizátoři Vegefestu podporují myšlenku zero waste, proto koncept festivalu Zero Waste Festival Prague do jejich programu skvěle zapadá. Můžete se těšit na blok zajímavých přednášek a několik upcyklačních workshopů. To vše ve spolupráci s komunitou, která se snaží inspirovat společnost ke snížení odpadu a naopak podporuje rukodělnost a minimalismus v každodenním životě.

“Vegefest se věnuje důležitým společenským tématům, udržuje si pozitivní nadhled, přináší odpovědi a představuje inovace. Hlavními tématy jsou Soběstačnost, dlouhodobá udržitelnost, šetrnost, zero waste, seberozvoj, zážitková terapie, aktivismus, vytváření komunit, ekologie a smysluplný život ve městě.”

Organizátoři akce jsou si vědomi aktuální situace a díky partnerství s Vyšehradem mohou zajistit bezpečný prostor pro návštěvníky a uspořádat festival i za současných podmínek.

V rámci ochutnávky projektů Zero waste festivalu se můžete těšit na množství workshopů Bout, Byliny z krajiny, Art of Zero waste nebo EtnaEko.

Z přednášek například Martin Navrath se zajímavým tématem K čemu nás vybízí klimatická krize, Kokoza pohovoří o zakládání komunitních zahrad ve městě.

Vstupné na festival je 200 Kč, workshopy jsou hrazené zvlášť.

Pro podporu organizace Zero Waste Festival Prague, která je zcela dobrovolnická, je vyhlášená sbírka na Donio.cz.

Odkazy:

https://vegefest.cz/

https://www.donio.cz/ZeroWasteFestival

https://www.facebook.com/events/604227880366745/

https://www.facebook.com/events/3250709124988311

https://www.facebook.com/zerowastefestivalprague

https://www.instagram.com/zerowaste___festivalprague/

 

bez autora

reklama