Mladá kamera Uničov 2020

Mladá kamera Uničov 2020

2.9. 2020 - 46. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů autorů do 30 let...

Kino Družba v Uničově se ve dnech 17. a 19. září stane dějištěm 46. ročníku Mladé kamery, tradičního setkání mladých filmařů. Hlavní součástí festivalu je soutěžní přehlídka filmové tvorby autorů mladších 30 let, v níž se divákům a porotcům představí přes 40 snímků. Nechybí ani filmy ze zahraničí.

V porotě soutěže letos kromě jiných zasedne také animátorka, režisérka a scenáristka Kateřina Karhánková, která se zaměřuje především na tvorbu pro děti a jejíž absolventský film ,,Plody mraků" získal mimo jiné cenu za nejlepší evropský krátký film pro děti za rok 2018.

V doprovodném filmovém programu bude uveden nový film Bohdana Slámy „Krajina ve stínu“. Tečkou za festivalem bude afterparty – Ventolin a Myslivec zahrají společný DJ set.

Mladí filmaři představí svá díla

V soutěžní projekci letos bude promítnuto kolem 50 filmů, které byly vybrány z více než 120 přihlášených snímků. Autoři mohli přihlašovat svou tvorbu celkem do 9 kategorií, které jsou určeny věkem autora (do 15, 20 nebo 30 let) a žánrem – hraný film, animovaný film a ostatní, tj. například dokumentární film, experimentální film, videoklip apod. Porota uděluje hlavní cenu Mladé kamery a po jedné ceně v každé kategorii. Udělují se i čestná uznání a vyhlašuje se cena diváků.

Kvality soutěžních filmů bude hodnotit odborná porota. Vedle Kateřiny Karhánkové, která nyní pracuje na animovaném seriálu pro děti ,,Mlsné medvědí příběhy", v porotě zasedne Martin Blažíček zabývající se experimentálním filmem a videoartem. Ten Mladou kameru dříve zažil v roli soutěžícího, nyní vede tvůrčí dílnu v Centru audiovizálních studií FAMU. Pozvání do poroty přijal také Michal Kříž, výkonný redaktor časopisu Film a doba.

Slavnostní zahájení 46. Mladé kamery proběhne v pátek 18. září v 16 hodin v uničovském kině Družba. Až do půlnoci budou probíhat soutěžní projekce doplněné diskusemi s porotci a ve stejném duchu bude soutěž pokračovat i v sobotu 19. března. Večer soutěžní přehlídka vyvrcholí slavnostním vyhlášením výsledků a promítnutím vítězného filmu Mladé kamery. Filmový program uzavře projekce nového snímku Bohdana Slámy „Krajina ve stínu“, která bude doprovozena besedou s kameramanem Markem Divišem.

www.mladakamera.cz

bez autora

reklama