R1 Goat
Právě hraje:
BLN
09:00 - 13:00
on-line přehrávač
PROXIMA JDE DO KIN

PROXIMA JDE DO KIN

28.7. 2020 - Eva Green září v roli astronautky, která je zároveň milující matkou. Proxima míří do českých kin...

Do českých kin míří snímek francouzské režisérky Alice Winocour Proxima. V příběhu o astronautce, která se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dceru, září v hlavní roli Eva Green. Právě výkon devětatřicetileté herečky známé pečlivým výběrem svých rolí nejčastěji vyzdvihují zahraniční ohlasy – časopis Little White Lies hovoří o „nejlepším výkonu hereččiny kariéry“, The Film Stage označuje její herectví za „fantastické“. Kromě Evy Green ve filmu diváci uvidí Matta Dillona v roli jejího sebevědomého kolegy.

Film oceněný na festivalech v Torontu a San Sebastianu vstoupí do kin po celé ČR 30. července díky společné distribuci MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms.

Podívejte se na trailer k filmu: 

Jaké je to snažit se obstát v ryze mužském prostředí

Snímek Proxima zpracovává univerzální téma o hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou – činí tak ale v netradičním prostředí výcvikových středisek astronautů. „Na scénáři mi naprosto učarovala jeho originalita. Příběh se odehrává v přitažlivém prostředí, do nějž má veřejnost vhled jen zvenčí. Film je ale zároveň i věrohodným, dojemným a navýsost lidským a moderním příběhem, který ukazuje vnitřní zmatek ženy rozpolcené mezi nadšení pro práci astronautky a lásku k dceři. Toto napětí a vnitřní konflikt mě naprosto uchvátily,“ nechala se slyšet Eva Green.

Autentické vypodobnění přípravy na let do kosmu

Díky spolupráci s Evropskou vesmírnou agenturou dostali tvůrci propustku do míst, která jsou veřejnosti obvykle skryta – kromě kanceláří agentury tak diváky film zavede přímo do srdce kosmodromu Bajkonur nebo Hvězdného městečka, elitního výcvikového střediska pro astronauty. 

Cílem režisérky Alice Winocour bylo co nejautentičtěji ukázat, co příprava na let do vesmíru obnáší. „Když se vrhnu na nějaké téma, obvykle se snažím vidět všechno, co o tom už bylo natočeno. Téměř všechny filmy o vesmíru jsou ovlivněny těmi americkými. Já jsem ale chtěla, aby film vycházel z realistických podkladů, a proto jsem spolupracovala s Evropskou vesmírnou agenturou. V hollywoodských filmech jsou astronauti téměř nadlidi, ale můj výzkum v ESA mi ukázal, že nikdo není lidštější a zranitelnější než astronaut. Vydat se do vesmíru znamená zažít lidskou zranitelnost a uvědomit si, nakolik jsme spjatí se Zemí,“ dodává Winocour.

Držitelku Césara za scénář k filmu Mustang téma letů vesmíru fascinovalo od malička. Ve svém třetím celovečerním filmu dostala příležitost jej propojit s hluboce osobní zkušeností – sama je totiž matkou osmileté dcery.

Více informací o filmu: www.aerofilms.cz/proxima

 

 

 

 

bez autora

reklama