R1 Goat
Právě hraje:
REGGAE KLUB
22:00 - 23:59
on-line přehrávač
Poslechnout Franze Vol. 5 v Divadle Archa

Poslechnout Franze Vol. 5 v Divadle Archa

9.1. 2020 - Živé čtení z deníků a povídek Franze Kafky v současném elektronickém hudebním designu - v ppondělí 20. ledna v Divadle Archa...

Slovák a Burian ml. - Poslechnout Franze Vol. 5
pondělí 20. ledna, 20.00 Divadlo Archa

Živé čtení z deníků a povídek Franze Kafky v současném elektronickém hudebním designu. Prostě zavřete oči a budete naslouchat slovům a hudbě, která z nich roste. Koncept večerů je dialogem textu, hudby a zvuků. S posedlostí a citlivým zaujetím Jan Slovák čte a Jan Burian ml. improvizuje.

Jan Slovák - koncept, čtení
Jan Burian ml. - hudba
Tereza Bartůňková - atmosféra
Patrik Sedlák - technická a umělecká spolupráce
Tomáš Novotný - zvuk
Jaroslav Hrdlička - stream
Jakub Hykeš - produkce
Roman Dietrich - foto
Babeta Ondrová / Studio Matka - design
Díky Markétě Mališové, Janě Návratové a Tomáši Kafkovi

JAN SLOVÁK - autor, divadelní, filmový herec (např. Kouř 1991), protagonista divadla Sklep a dua Thomas&Ruhller (NL). V roce 2004 s přáteli – Monikou Načevou, Lenkou Vychodilovou a Davidem Vávrou – napsali a inscenovali divadelní hru Piš, Kafka, piš, která vznikla pro Bienále Kafka – Borges, a hráli ji deset let.

V současnosti připravuje autorský portál Můj Kafka, který chce jednoduchou cestou přiblížit Franze Kafku posluchačům. V roce 1991 ve filmu Stevena Soderbergha Kafka, hrál Muže na baru, který krátce a opile pohovořil s Kafkou ztělesněným Jeremy Ironsem. Mihl se v roli samotného FK v jednom díle TV série Tuzemský konzumní režiséra Boro Radojčiče (1994). Je zkrátka dílem a osobností Franze Kafky začarován.

JAN BURIAN ml. – hudební skladatel a zvukový designer. Spolupracuje s různými divadelními tvůrci (Min Tanaka, Peter Schumann, Petr Nikl, Jana Svobodová aj.) a filmovými umělci (P. Koutecký, V. Švankmajer, M. Mareček). Přes deset let pracuje s terapeutkou Marií Madeirou a vytvořil hudbu pro její dvě knihy. V současné době složil hudební doprovod pro NFA k restaurované kompletní filmografii českého filmaře Jana Kříženeckého. Vede workshopy zvukového designu, art of listening a kreativního přístupu k elektronickým hudebním nástrojům (Archa International  Summer  School, FSV UK, Ableton User Group Prague, ZVUK). Je členem Putovní laboratoře divadelní praxe FLAB. Je zakládajícím členem hudebních projektů tyto alba a Kyklos Galaktikos.

Více informací a vstupenky 

bez autora

reklama