FESTIVAL INTEGRACE SLUNCE V DIVADLE MANA

FESTIVAL INTEGRACE SLUNCE V DIVADLE MANA

19.11. 2019 - Festival integrace Slunce osvítí letos prkna vršovického divadla MANA...

25. ročník Festivalu integrace Slunce rozšíří letos, po čtvrt století svého fungování, povědomí o specifických skupinách na Prahu 10. Od 25. do 28. listopadu se divadlo i kostel Many otevřou lidem s handicapem, seniorům a všem, kteří přijímají bariéry jako výzvy.

Festival každoročně osloví přes tisíc návštěvníků a je určen všem lidem bez rozdílu věku, pohlaví či handicapu, kteří ocení snahu a um vystupujících. Dopoledne dostanou prostor školy a senioři a večerní program je určen převážně dospělým.

Zahajujeme v pondělí 25. listopadu sólovým koncertem nevidomého Mária Biháriho, slovenského zpěváka, akordeonisty a klavíristy, který se uskuteční v kostele Husova sboru. Zde je také celý listopad k vidění výstava Atelieru Bananenkistl z Regensburgu. Tento výtvarný ateliér spadá pod fotbalový klub Team Bananenflanke Regensburg, který umožňuje mladým lidem s duševním handicapem vyzkoušet si různé výtvarné techniky doprovázené zábavou, uvolněním a radostí z kreativní činnosti.

V rámci večerního programu bude možné shlédnout několik krásných lidských příběhů. Uvidíte Zuzanu Kronerovou, známou z filmů Habermannův mlýn nebo Domáčí péče, a Dušana Sitka v hlavní roli představení Gin Game, nebo Marii Tomsovou v inscenaci Jezinky bezinky Divadla Merlot.

Divadlo Psycheche, kde se propojili divadelníci a lidé s duševním onemocněním, uvede Příběhy o šílené duši, což jsou životní příběhy samotných herců. Inscenaci je velice intimní, poetická, plná světýlek a naděje. Ukazuje lidskou křehkost, i sílu.

Festival nabízí také workshopy pro školy, školky a pedagogy. Tentokrát oslovíme předškolní děti mateřské školky Mašinka představením Byl jeden domeček, který vznikl v ateliéru Výchovné dramatiky pro Neslyšící, Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Scénografii a loutky vytvořila japonská umělkyně Yumi Mráz Hayashi.

Dopolední program divadla MANA bude patřit od pondělí do čtvrtka DĚTEM i seniorům, jejich divadelním, hudebním vystoupením a pohádkám. Podmínkou pro VSTUP ZDARMA na tento program je pouze otevřené srdce. Držitelé průkazky ZTP mají vstup na dopolední i večerní program zdarma.

Festival integrace Slunce si klade za cíl umožnit všem bez rozdílů zažít proces realizace uměleckého projevu a pocítit tak v rámci celku ocenění publika za úsilí, které každý jednotlivec vynaložil. Atmosféra, která festival provází je velmi srdečná a dojemná ve své pospolitosti a je pro všechny zúčastněné velkým obohacením všedního života.

Festival integrace Slunce, Divadlo MANA, 25.–28. listopadu 2019

www.festivalslunce.wz.cz

www.vrsovickedivadlo.cz

bez autora

reklama