R1 Goat
Právě hraje:
INTRO
00:00 - 01:30
on-line přehrávač
Pouť krkonošská

Pouť krkonošská

7.11. 2019 -

Kora et le Mechanix nahráli hudbu  k surrealistickému představení  podle povídky K. H. Máchy

Nové album Kora et le Mechanix tvoří scénická hudba, kterou nahráli Filip Homola a Michal Kořán pro Naivní divadlo Liberec, k představení Pouť krkonošská podle stejnojmenné surrealistické povídky Karla Hynka Máchy. Ta je považována za jeden z prvních českých literárních hororů.
Fantaskní básnivá próza je na jedné straně záznamem živého snu, který se Máchovi zdál při jeho cestě do Krkonoš, na straně druhé reminiscencí některých tragických životních zkušeností Máchových. Hlavní postavou je poutník, jenž se snaží při své cestě po vrcholcích Krkonoš zapomenout na nešťastnou lásku. Pod vrcholem Sněžky narazí na gotický klášter. Poutník si nepamatuje, že by zde takový někdy viděl. A co víc! Po setmění klášter ožívá pohybem dávno již zemřelých mnichů...
Inscenaci o hledání lásky, víry a naděje, stejně jako o boji se šílenstvím připravili herec, muzikant a režisér Filip Homola a scénograf Kamil Bělohlávek, kteří jsou v Naivním divadle podepsáni pod cenami ověnčenou inscenací Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých. K oběma těmto představením vytvořili scénickou hudbu Kora et le Mechanix.
Premiérovým uvedením Pouti krkonošské (19. října 2019) odstartují podzimní oslavy 70. narozenin Naivního divadla Liberec, založeného v roce 1949.

Album je k poslechu a stažení na bluelizard.bandcamp.com

bez autora

reklama