CIRK LA PUTYKA V DOPROVODU SYMFONICKÉHO ORCHESTRU

CIRK LA PUTYKA V DOPROVODU SYMFONICKÉHO ORCHESTRU

4.11. 2019 - Oslavy kulatého výročí Cirku La Putyka zahájí jeho členové speciální verzí úspěšné inscenace Up End Down s živým hudebním doprovodem čtyřiceti pětičlenné Filmové filharmonie pod taktovkou dirigenta Chuheie Iwasakiho...

Pod názvem Up End Down Symhony bude tento projekt uveden od 7. do 21. prosince v pražském prostoru Jatka78. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.net. Více informací na www.jatka78.cz.

“Představení Up End Down je pro mě srdcový projekt. Byl riskantní. Navazoval na veselou La Putyku, kde jsme všichni dělali to, k čemu máme předpoklady. Ale v Up End Down jsme chtěli kombinovat divadlo a cirkusové techniky a učili jsme se vše úplně od nuly. Je tam jasný příběh, se kterým se může každý ztotožnit. Představení je inspirací pro filmový scénář a nyní i pro orchestraci. Významné je pro mě také proto, protože stojí pouze na českém týmu, který se mnou před deseti lety začínal,” vysvětluje principál souboru Rostislav Novák ml. “Členové orchestru se navíc stanou aktivní součástí představení, nechci je nechat pouze sedět a hrát,” doplňuje Novák, který jak původní, tak i novou verzi režíroval.

Hudebních aranží pro symfonický orchestr se ujal spoluautor původní hudby Jan Maxián. “Už při vzniku představení jsem cítil, že příběh, způsob vyprávění, hudební téma a vlastně hudba v představení jako taková, je natolik široká a nosná, že by mohla využít širší paletu barev - symfonický orchestr,” říká Maxián na úvod a dodává: “Spojit novocirkusové divadlo s orchestrem může být dost komplikované, neboť hudbu jsme vždy koncipovali tak, abychom mohli ve velké rychlosti reagovat na jakékoliv změny dění na jevišti. Což jsme také vždy dělali. Ve třech. Ale improvizovaně takto měnit hudbu v padesátičlenné bandě... to bude jiná jízda.”

Představení Up End Down v režii Rosti Nováka ml. mělo premiéru v roce 2010, kdy také získalo Cenu Divadelních novin za Inscenaci roku v kategorii Tanec a balet. Up End Down představuje “novocirkusovou báseň” o andělech a lidech, je to pohled na cestu od narození do smrti skrze naše fantazie, na cestu mezi zemí a nebem. “Inscenace oživuje příběh člověka, který žije jen se svými vzpomínkami. Se svými vzlety a pády. Není schopen se od nich odpoutat a žít uvolněně a svobodně,” uzavírá Novák.

Filmová filharmonie má bohaté zkušenosti se živými koncerty filmové hudby všech žánrů. Sdružuje profesionální hudebníky a také talentované studenty a absolventy středních a vysokých hudebních škol. Filmovou filharmonii založili společně Matěj Lehár, Klára Lehárová a Aneta Hastíková. Jejich vizí bylo především pořádání koncertů s filmovou tematikou, které budou žánrově laděny - fantasy, western, sci-fi, dobrodružství a mnoho dalších.

Více informací : http://www.jatka78.cz/cs/inscenace/up-end-down-symphony 

bez autora

reklama