R1 Goat
Právě hraje:
RAO UPPALURI
12:00 - 13:00
on-line přehrávač
DEGUSTACE DESIGNU PŘEDSTAVÍ DESIGNBLOK

DEGUSTACE DESIGNU PŘEDSTAVÍ DESIGNBLOK

1.10. 2019 - V sobotu 19. října na Radiu 1 odvysíláme speciální díl pořadu Degustace designu, který bude věnován nadcházející přehlídce současného designu a módy Designblok...

Moderátoři pořadu Karolína Vránková (R1, Respekt) a Adam Štěch (R1,Okolo, Wallpaper) přiblíží posluchačům své tipy,co na Designbloku vidět a určitě nezmeškat a poskytnou nám celkový přehled dění na této unikátní akci. Pořad budeme na Radiu 1 v sobotu 19. října vysílat v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze.

Letošní Designblok uvede rekordních 342 designérů, módních designérů i firem. Tento rok přicházítaké s premiérou hned dvou velkých konferencí. Jejich zaměřením je shodně s tématem celého festivalu Budoucnost v odlišných aspektech lidského života. Designblok proběhne od 17. do 21. října 2019.Kromě hlavních konferencí je pro návštěvníky připraven další doprovodný program v Openstudiu a Superstudiu Designbloku.

Více informací o Designbloku najdete na www.designblok.cz.

Pořad Degustace designu na Radiu 1: https://www.radio1.cz/porady/36-degustace-designu/

 

 Speciální díl pořadu Degustace designu přináší Arthouse Hejtmánek - váš průvodce světem umění! www.arthousehejtmanek.cz

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Budoucnost očima odborníků. Může design pomoci zlepšit naší budoucnost? Designblok letos uvede dvě mezinárodní konference

Říjnový Designblok postupně odhaluje program letošního ročníku, hlavní hosty a novinky. Přehlídka, která uvede výstavu rekordních 342 designérů, módních designérů i firem, letos přichází s premiérou hned dvou velkých konferencí. Jejich zaměřením je shodně s tématem celého festivalu Budoucnost v odlišných aspektech lidského života.  Designblok proběhne od 17. do 21. října 2019.

Jak budeme v budoucnu pracovat, jak se budeme oblékat, z čeho budeme vyrábět předměty, které denně využíváme, nebo jak bude vypadat planeta, na níž budeme žít? Tyto a další otázky budou hlavním tématem dvou konferencí, které na Designbloku proběhnou na hlavní scéně.

Future Konference uvede pětici opinion leaderů z Čech i Evropy. Významná italská galeristka Rossana Orlandi vystoupí na téma Plasty a jejich využívání a zneužívání. Významný český klimatolog Pavel Zahradníček otevře téma budoucnosti Země, v současnosti rezonující v celospolečenské debatě. Pozvání přijala také ředitelka organizace UNICEF Pavla Gomba, aby představila svůj pohled na svět očima humanitárního pracovníka. Na úlohu muzeí v podpoře designérů s ohledem na jejich proměňující se roli se ve své prezentaci zaměří ředitelka hamburského Uměleckoprůmyslového muzea, Rakušanka Tulga Beyerle, a o budoucnosti módního průmyslu pohovoří česká publicistka a šéfredaktorka Vogue CS Andrea Běhounková. Future Konference proběhne v neděli 20. října 2019 a začíná v 11.00 na Garden Stage.

„Téma Budoucnost je velmi závažné. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli kromě přednášek a workshopů zařadit do programu Designbloku také dvě mezinárodní konference – a obě se podařilo obsadit hvězdnými mluvčími. Na Garden Stage v Průmyslovém paláci promluví vedle odborníků z dalších oborů velké hvězdy současného designu. Považujeme za důležité představovat design a jeho roli v širším kontextu. Designblok jsme vždy chápali nejen jako přehlídku špičkového světového designu, ale také jako platformu pro diskuzi a propojování a řešení aktuálních problémů. Role designéra se zásadně proměňuje. Designéři se stávají řešiteli komplexních zadání, která obsahují sociální, ekologická a ekonomická hlediska. Věřím, že ke zlepšení stavu světa může design přispět výraznou měrou,“ vysvětlila Jana Zielinski, ředitelka Designbloku.

Vitra konference: Desk Is Dead nabídne vystoupení jednoho z hlavních zahraničních hostů Designbloku – věhlasného britského designéra Jaye Osgerbyho. Spolu s Edwardem Barberem vytvořil pro značku Vitra přelomový systém SoftWork, který do Prahy přijede osobně představit. Právě Vitra, která se tématem budoucnosti lidské práce a pracovního prostředí dlouhodobě věnuje, zastřešila diskuzní panel s názvem Desk Is Dead – Stůl je mrtev. Pozvání do panelové diskuze přijali také generální ředitelka švýcarské společnosti Nora Fehlbaum, ředitel jejího českého zastoupení Jiří Zavadil a kurátor a teoretik Adam Štěch, který bude diskuzi moderovat. Vitra konference: Desk Is Dead proběhne v pátek 18. října 2019 a začíná v 18.30 na Garden Stage.

Vitra se věnuje tématu vývoje lidské práce, a tím i podobě pracovních prostor, dlouhodobě. Najímáme odborníky, kteří zkoumají, co potřebujeme k optimalizaci výkonu, kreativitě a dobrému pocitu z práce, a to v malých startupech i nadnárodních korporacích. Systém Soft Work je výsledkem podrobného výzkumu a máme radost, že Jay Osgerby ze studia Barber&Osgerby, jež je jeho autorem, ho do Prahy přijede představit osobně. Je pracovní stůl skutečně mrtev? A jak a kde budeme tedy pracovat? O tom budeme během konference diskutovat nejen s Jay Osgerbym, ale také s generální ředitelkou Vitry Norou Fehlbaum,“ doplnil Jiří Zavadil, ředitel českého zastoupení značky. 

 Kromě hlavních konferencí je pro návštěvníky připraven další doprovodný program na dvou samostatných platformách: Reflex Stage v Openstudiu Designbloku a letos poprvé také Hospodářské noviny Stage v Superstudiu Designbloku.

Vstupenky na Designblok jsou k dostání v předprodeji na www.goout.cz, kde je rovněž možné rezervovat konferenční místa k sezení. Vstup na konference je volný s platnou vstupenkou na Designblok.

https://www.designblok.cz

bez autora

reklama