R1 Goat
Právě hraje:
MIKE.H
11:45 - 12:00
on-line přehrávač
V KINECH SE OBJEVÍ PARAZIT

V KINECH SE OBJEVÍ PARAZIT

2.10. 2019 - Nejzábavnější vítěz Cannes od Pulp Fiction a korejský kandidát na Oscara. Parazit vstoupí do českých kin za měsíc....

Ve čtvrtek 3. října vstoupí do českých kin černá komedie jihokorejského režiséra Bong Joon-hoaParazit. Senzace letošního ročníku festivalu v Cannes oceněná Zlatou palmou vypráví o chudé, ale mazané čtyřčlenné rodině, která se rozhodne infiltrovat do domácnosti bohatého byznysmena. Dílo kombinující prvky komedie, thrilleru, dramatu i satiry přináší zcela originální a nečekaný divácký zážitek, jak potvrzují první ohlasy od mezinárodního i tuzemského publika. Čeští diváci měli film možnost vidět na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a na několika vyprodaných projekcích v rámci festivalových ozvěn – snímek byl vzápětí katapultován do čela žebříčku nejlepších letošních filmů na CSFD. Parazit byl vybrán jako jihokorejský kandidát na Oscara za nejlepší mezinárodní film a Jižní Korea má tak dle kritiků jedinečnou šanci do oscarového klání poprvé v historii promluvit.  

 

Seznam projekcí filmu najdete zde: bit.ly/Parazit_v_kinech  

Miláček festivalu v Cannes

Když předseda hlavní poroty letošního ročníku festivalu v Cannes Alejandro Iñarritu oznámil, že Zlatá palma poprvé v historii zamíří do Jižní Koreje, nadšení v sále bylo obrovské. Světovou premiéru Parazita provázely výbuchy smíchu a spontánní potlesky během projekce, po jejím skončení pak publikum režisérovi aplaudovalo osm minut ve stoje. První vzápětí publikované recenze nešetřily superlativy – „Bong v nejlepší formě!,“ hlásil server Screen Daily, portál Vulture označil Parazita za „napínavé a zábavné mistrovské dílo“. Porota nadšení sdílela: „Ten film je naprosto unikátním zážitkem, je tak nečekaný. Všechny nás strhnul. Vzal nás na cestu různými žánry a vtipně hovořil o důležitých a naléhavých věcech. Když jsme ho viděli, byli jsme jím fascinováni. A pak v nás jen rostl a rostl. Bylo to jednohlasné rozhodnutí,“ řekl Iñarritu na tiskové konferenci.

Sedmý film Bong Joon-hoa

Parazit je sedmým celovečerním filmem devětačtyřicetiletého Bong Joon-hoa. Debutoval v roce 2000 komediálním dramatem Pes, který štěká, nekouše. Se svým následujícím filmem Pečeť vraha (2003) už prorazil na mezinárodní scéně. Film soutěžil na festivalu v San Sebastianu a získal zde několik ocenění. Od roku 2008 je Bong pravidelným hostem festivalu v Cannes. Jeho filmy Tokio! (2008) a Matka (2009) zde soutěžily v sekci Un Certain Regard, Okja (2017) a Parazit (2019) už měly místo v hlavní soutěži. Bongovo dystopické sci-fi Ledová archa (Snowpiercer, 2013) na sobě nese českou stopu – natáčelo se v barrandovských ateliérech v české koprodukci, autorem výpravy je Ondřej Nekvasil. Bong Joon-ho je známý svým ostrým, sociálně pronikavým humorem a překrucováním žánrových konvencí pomocí unikátní kombinace humoru, emocí a napětí.

bez autora

reklama