R1 Goat
Právě hraje:
RAO UPPALURI
12:00 - 13:00
on-line přehrávač
BARMER BOYS A AZIZA BRAHIM V AKROPOLI

BARMER BOYS A AZIZA BRAHIM V AKROPOLI

16.9. 2019 - V pondělí 23. září pro dospělé a Aziza Brahim v úterý 24. září dopoledne i pro děti....

BARMER BOYS
(INDIE)
Pondělí 23. 9. / 19.30 / Palác Akropolis

Po vystoupení na Respect festiavlu 2018 se vrací Barmer Boys. Na rozdíl od indické klasiky se jedná o na první poslech strhující hudbu pl- nou vášně a syrové exprese. K extázi navádějící zpěv podkresluje indické harmonium i lidové nástroje, zpěv rozšiřuje indická varianta beat-boxu.

Hudební klenotnice indického subkontinentu, Rajasthan, leží na severozápadě Indie u hranice s Pakistánem. Pochází odtud široké spektrum lidových i spirituálních stylů, nositeli tradice byly rodové klany dědičných hudebníků Manganiyar, sponzorovaní z vyšších společenských kast. Na rozdíl od indické klasiky se jedná o hudbu strhující na první poslech, plnou vášně i syrové exprese. Barmer Boys jsou nejvýznamnějšími následníky této tradice, své jméno získali podle domovského distriktu Barmer v rajasthanské poušti Thar. K extázi navádějící zpěv podkresluje nejen indické harmonium, ale též pro Rajasthan typická brumle i další lidové nástroje. Vokální rejstříky rozšiřuje indická varianta beat-boxu.

INFO: https://rachot.cz/barmer-boys-2/

CENY: 300/ 350 Kč standing/ seated


AZIZA BRAHIM
(Saharská Arabská Demokratická Republika,)
Pondělí 23. září / 19:30 / Palác Akropolis
Úterý 24. září / 10:00 / Palác Akropolis/

koncert pro děti

Utajená tvář pouštního blues

Fenomén známý jako "pouštní blues", reprezentovaný Tinariwen a dalšími mužskými skupinami, patřil k nejsilnějším africkým trendům poslední dekády. V jeho stínu se nezaslouženě ocitly zpěvačky z téže oblasti, z nichž nejtalentovanější je Aziza Brahim. Ta pochází ze Západní Sahary, původně španělské kolonie, kterou později obsadilo Maroko. Část obyvatelstva byla evakuována do uprchlických táborů, kde se Aziza narodila. Díky talentu získala v 11 letech stipendium ke studiu na Kubě, po návratu v 19 letech zvítězila v hudební soutěži, a jako členka ansámblu Leyoad absolvovala turné po Evropě. Právě tehdy upoutala pozornost producentů ze Španělska, kde natočila sérii velmi ceněných alb. Její hudba je podobně hypnotická jako u mužských představitelů pouštního blues, odlišnosti jsou v rytmech, které čerpají jak ze Západní Sahary, sousední Maretánie i z Mali, a v melodiích, které jsou pestřejší a zpěvnější. Aziza Brahim koncertovala na nejvýznamnějších světových festivalech včetně Womexu roku 2016 a její poslední alba vydala prestižní značka Glitterbeat.

Info: rachot.cz/aziza-brahim

Ceny: stání/ sezení 400,-/ 450,- Kč

Koncert pro děti: 80,- Kč (vstupenka platí pro 1 dítě + doprovod zdarma, koncert je pro děti od 3 let)

Vstupenky: rachot.cz

bez autora

reklama