R1 Goat
Právě hraje:
RAO UPPALURI
12:00 - 13:00
on-line přehrávač
TANEC PRAHA OTEVŘE NOVOU SEZÓNU PONCE

TANEC PRAHA OTEVŘE NOVOU SEZÓNU PONCE

13.9. 2019 - Tanec Praha otevírá 19. sezonu PONCE s vyhlídkami vlastní zkušebny a dvou nových grantů EU!

 
Ve středu, 18. září od 20h uvítá PONEC – divadlo pro tanec domácí umělce, partnery a příznivce současného tance netradičním způsobem. Svou 19. sezonu zahájí představením nové sezony spojeným se site-specific projektem, který se ponese v duchu podtitulu PONCE: JEDEN PROSTOR, VÍCE NÁZORŮ. Svůj prostor v něm dostanou jak umělci po léta propojení s touto scénou, tak mladé talenty z řad nedávných absolventů. Tématem nebude nic menšího než SVOBODA. Svoboda pohybu, svoboda projevu, svoboda myšlenek, svobodný prostor.
 
„V rámci úvodního večera sezony budou poprvé odhaleny smělé plány na vlastní zkušebnu a zázemí divadla v jeho těsné blízkosti, splněný sen díky vstřícnosti nového partnera,“ říká ředitelka a zakladatelka Tance Praha Yvona Kreuzmannová a dodává: „Výčet umělců, kteří se zapojí, je výmluvný, svou účastí slavnostní večer poctí Barbora Látalová, Tereza Ondrová,Viktor ČernickýMarkéta JandováLenkaKniha BartůňkováSabina Bočková,Johana PockovátYhle, LunchmeatMartinTalaga, Daniela Voráčková a další.“
 
V létě Brusel zveřejnil výsledky výzvy na Projekty evropské spolupráce 2019 v rámci programu Kreativní Evropa – Kultura. V kategorii projektů s dobou trvání do 2 let bylo z celkového počtu 300 žádostí podpořeno 87 projektů. Tanec Praha je jedním z nich, a to s projektem„Micro and Macro Dance Dramaturgies“, který byl vyhodnocen na 17. místě. Nabízí cennou výměnu zkušeností, coaching a profesní růst choreografům i potenciálním tanečním dramaturgům z pěti zemí Evropy (ČR, Itálie, Nizozemí, Švédsko a Kypr).

K tomu Tanec Praha uspěl i v roli partnera projektu Shape It, který se zaměřuje na adaptaci vybraných děl mladých evropských choreografů pro dětského diváka. Leaderem projektu je prestižní divadlo The Place v Londýně a projekt byl vyhodnocen na krásném 3. místě. Zapojí partnery čtyř evropských zemí (Velká Británie, ČR, Itálie a Finsko). „Je to velké ocenění práce celého týmu. Dostáváme řadu nabídek na vstup do chystaných EU projektů a pečlivě vybíráme, co je největším přínosem pro naši taneční scénu. Jsme členy dvou sítí (IETM, EDN), jedné platformy (Aerowaves) a partnery dvou víceletých evropských projektů (Be SpectACTive! a Dancing Museums), takže jsme šli loni ‚pouze‘ do dvou malých projektů, které přesně vystihují potřeby naší scény,“ dodává Kreuzmannová.

Podrobné informace k výsledkům najdete na stránkách Výkonné agentury EACEA.
 
PONEC– divadlo pro tanec je otevřený prostor pro současný tanec a pohybové divadlo, jehož posláním je podporovat nezávislou taneční scénu a její přesahy k jiným žánrům i místním komunitám. Celoročně uvádí inscenace tuzemských i zahraničních umělců. Ročně se zde odehraje na 200 akcí. V roce 2015 byl přijat do prestižní sítě evropských tanečních domů EDN – European Dancehouse Network, je aktivní i v dalších projektech za podpory programu Kreativní Evropa.

www.tanecpraha.cz
 
www.divadloponec.cz

bez autora

reklama