CHRIS CAIN V AKROPOLI

CHRIS CAIN V AKROPOLI

4.9. 2019 - Chris Cain vystoupí v Akropoli ve středu 11. září...

CHRIS CAIN /US + SUPPORT: MARŠÍČEK - KOŘÍNEK - LIPENSKÝ TRIO
Palác Akropolis 11. září 2019  19,30

Bluesem nasáklá kytara Chrise Caina a jeho hluboké, teplé vokály mají zralost a autentičnost bluesmenů této generace. Jeho expresivní styl je výsledkem celoživotního studia a neúnavného snažení o hudební mistrovství. Jeho rodiče milovali blues a soul a díky tomu i u něj propuklo velmi záhy nadšení pro tuto hudbu.

Cain byl vychováván na otcových příbězích z memphiské Beale Street a svého prvního koncertu B.B Kinga se zúčastnil ve věku tří let. Blues hrál nepřetržitě na domácím stereu a rodinné výlety byly často výlety na koncerty. Cain si vzpomíná: "Když se podívám zpět, bylo to docela v pohodě! V našem domě vždy hrála hudba, Ray Charles, BB King , Freddie King, Albert King, všichni velikáni."

Ve věku osmi let se Cain naučil hrát na kytaru a profesionálně začal hrát ještě než mu bylo osmnáct. Hudbu studoval na San Jose City College a brzy zde vyučoval jazzovou improvizaci. Během příštích dvaceti let Cain  také zvládl klavír, basovou kytaru, klarinet, alt a tenor saxofon. Kombinace jeho bluesové výchovy a jazzových studií dala vzniknout jeho vyjímečnému stylu, kterým se odlišil a zároveň ho posunul na špičku bluesové hudební scény.

KAPELA:
Kytara a vokály:  Chris Cain
Kytara: Luca Giordana
Basová kytara:  Walter Cerasani
Bicí: Lorenzo Poliandri
Klávesy: Jan Koříne

bez autora

reklama