ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM SE VRACÍ

ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM SE VRACÍ

4.9. 2019 - Zvíře jménem Podzim se nečekaně vrací s druhým albem....

Září poprvé představí na vernisáži v GASKu, kde rituálně spálí zvíře

Dvě roviny, vlčí a psí. Dva principy, které má každý z nás. Dvě odlišné, a přesto navzájem komunikující poloviny obsahuje v tichosti připravená druhá deska Září od mnohohlavého orchestru Zvíře jménem Podzim. S eponymním albem ji spojují české texty a rukopis rostoucího talentu Jakuba Königa, hudebně je ovšem daleko pestřejší. Producent Pjoni, jemuž zdatně sekundovalo zvíře jménem Aid Kid, z nahrávky učinil jednu z nejsilnějších elektropopových desek, která u nás kdy vyšla. Je uvěřitelná, plná křehkosti a naděje. Sycená tepajícím srdcem lidského zvířete. Poprvé bude představena 21. září na vernisáži výstavy obrazů z knihy Zvíře jménem Podzim v kutnohorském GASKu.

Původně se jednalo o projekt na jedno album a dva až tři roky koncertování. Pak se začalo rýsovat závěrečné EP. Zvíře však neplánovaně začalo žít vlastním životem. „Tuhle sadu písniček jsem prostě nemohl dostat z hlavy, zeptal jsem se ostatních a rozhodli jsme se, že je zaznamenáme. Nikdo od nás nic nečeká, což je samo o sobě super. Druhá deska je bezva dárek na rozloučenou, letos ještě podzimní šňůru odjedeme, ale napřesrok na podzim pošleme to naše milované zvíře slavnostně spát. Takhle obrovitánská věc se nedá tahat donekonečna a musí včas skončit. No a jelikož je Září deska jaksi navíc, takovej parádní bonus, chtěli jsme si ji užít a pořádně se vyřádit. I proto jsme oslovili Pjoniho. A ten se nenechal přemlouvat,“ říká König.

Zvíře jménem Podzim už od úvodní titulní skladby Září rozvíjí jemnost, kterou v Česku před časem definovali mj. Bratři Orffové. „Skoro jsem uvěřil, že to po čem pátrám / Není víc, než jen mý zbožný přání / Skoro jsem uvěřil tomu, že jsem špatný / Rozbitý, slabý, pokažený, zlý a sám,“ zpívá König v Zářící, jedné ze zásadních skladeb alba. „To byla první písnička, u který mi došlo, že budeme muset udělat ještě desku. Že to je pro mne autorsky důležitej moment. Nová perspektiva. Stejně jako ty zážitky, který za tou písní stojej a představujou nový perspektivy v mým životě,“ upřesňuje König. Deklamace Ondřeje Mataje a rytmika songu Vlčí srdce pak kapelu naopak nečekaně přibližuje až k hiphopové scéně a naléhavosti např. Ondřeje Anděry a WWW.

Září vychází 21. září u Indies Scope na CD, digitálně a později také na vinylu. Většinu z osmi skladeb na albu složil Jakub König a Aid Kid. O produkci se postaral Jonatán Pjoni Pastirčák, mix měl na starosti Tomáš Havlenmastering Martin Havlen. Fotografie na obal vyfotila Tereza Kunderová, obal vytvořila Michaela Verbová.
Poprvé slavnostně představeno album bude 21. září na vernisáži výstavy obrazů z knihy Zvíře jménem Podzim v kutnohorském GASKu. „V užší sestavě zahrajeme několik písniček z desky. Pak během poslechu celého alba rituálně spálíme zvíře,“ dodává König. Kompletní sestava Zvířete jménem Podzim se naživo sejde až na slavnostním křtu alba, který se chystá 1. 11. do Paláce Akropolis.

Koncerty
21. 9. | Kutná Hora | GASK, vernisáž autorské výstavy Jakuba Königa
1. 11. | Praha | Palác Akropolis – křest alba Září
2. 11. | Rejvíz
7. 11. | Brno | Klub Metro
9. 11. | Drážďany (DE) | Klub Tonne
15. 11. 2019 | Ústí nad Labem | Hraničář
16. 11. 2019 | Plzeň
23. 11. 2019 | Zlín

Další informace
Web: http://www.zvirejmenempodzim.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/zvirejmenempodzim/
Teaser k nové desce: https://youtu.be/icl2sQgv-_4

bez autora

reklama