Koncert GENERACE 89 v LA Fabrice

Koncert GENERACE 89 v LA Fabrice

7.10. 2019 - Generace 89 je komponovaný večer u příležitosti 30. výročí Přehlídky nezávislé československé kultury v polské Wrocławi – události, kterou Václav Havel nazval „předehrou k sametové revoluci”....

Sobota 2. 11. 2019 od 16:00 hodin -  La Fabrika

Zahrají: 

TataBojs (cz) 

Katarzia (sk)  
https://www.youtube.com/watch?v=_XYrb8f0b7w 

LaoChe (pl) 
https://www.youtube.com/watch?v=oaaYVtxuKLQ 

Hańba (pl)  
https://www.youtube.com/watch?v=0v3xnnC2V24 

Generace 89 je komponovaný večer u příležitosti 30. výročí Přehlídky nezávislé československé kultury v polské Wrocławi – události, kterou Václav Havel nazval „předehrou k sametové revoluci”. 

Koncert Generace 89 má být připomínkou událostí roku 1989, nicméně v umělecké rovině půjde o generační výpověď hudebníků, kteří se kolem tohoto roku narodili a vyrostli už ve svobodném Polsku / Česku / Slovensku. Ke spolupráci jsme přizvali výrazné umělce této generace, kteří se nebojí vyjadřovat i k věcem veřejným. Hudební program doplní filmové projekce, vizuál z produkce Studia Lunchmeat a setkání s pamětníky vratislavského festivalu. 

Přehlídka a mezinárodní seminář Střední Evropa. Kultura na rozcestí – mezi totalitarismem a komercialismem proběhly ve Vratislavi ve dnech 3. – 5. listopadu 1989. Šlo o největší akci organizovanou Polsko-československou solidaritou, tedy první mezinárodní disidentskou organizací ve východním bloku. Konference se účastnily významné osobnosti československého exilu jako  prof. František Janouch, Jiří Pelikán, dr. Vilém Prečan, Karel Schwarzenberg a na přehlídce vystoupili vedle zástupců československé domácí scény i exiloví umělci, mj. Karel Kryl a Jaroslav Hutka. I přes komplikace na hranicích do Vratislavi dorazilo několik tisíc lidí z Československa, pro které šlo většinou o první setkání s legendárními symboly odporu vůči režimu. Již v průběhu přehlídky se objevily zprávy o sílících demonstracích v Berlíně a za necelé dva týdny poté začala sametová revoluce, která zahájila demokratické změny v Československu. 

bez autora

reklama