ŽIŽKOVSKÁ LOUTKA JIŽ PO ČTVRTÉ

ŽIŽKOVSKÁ LOUTKA JIŽ PO ČTVRTÉ

7.9. 2019 - Čtvrtý ročník festivalu Žižkovská loutka zve malé i velké!

Víkend 13. – 15. září bude v Praze 3 patřit čtvrtému ročníku mezinárodního festivalu Žižkovská loutka. Přijďte se pobavit do Atria (Čajkovského 12) nebo do KC Vozovna (Za žižkovskou vozovnou 18). Zveme Vás do tajemného světa loutkových příběhů, tentokrát ve znamení svobody. Podtitulem letošního ročníku, věnovanému třicátému výročí demokracie v naší zemi je „Divadlo bez hranic, divadlo svobody“.

Mezinárodní festival Žižkovská loutka pořádaný příspěvkovou organizací Za Trojku si v minulých třech letech získal srdce malých i velkých diváků. Letošní čtvrtý ročník bude věnován listopadovému třicátému výročí pádu železné opony. Uvidíte mnoho loutkových souborů od nás i ze zahraničí, těch osvědčených, na které jste zvyklí i těch, kteří dosud na Žižkovské loutce nehrály. Můžete se těšit např. na Divadlo Alfa a jejich Farmu na motivy G. Orwella, Teatr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Divadlo Drak, z Německa přijede loutkář Thomass Herfort a jeho Cabaret Pupala, z Palestiny Husan Abed a další a další. Ti všichni vám přijedou zahrát na Žižkov!

Program je určen pro děti i dospělé, bude i velký průvod, dílny i koncerty, novinky jako např. scéna, vymezená k tomu, aby mohli děti zahrát své vlastní divadlo rodičům a známým, a další zábavný doprovodný program.

Dramaturg festivalu Tomáš Běhal říká: „Chceme, aby bylo znát, že je festival inspirován nadšením ze svobody a volnosti a věřím, že se to podaří“.

Přijďte se pobavit, zavzpomínat, přijďte objevit něco nového, něco radostného, neobvyklého, milého a zajímavého. Těšíme se na Vás na Žižkovské loutce!

Více na www.zizkovskaloutka.cz

bez autora

reklama