Jiří Černý: Antidiskotékami proti normalizaci

Jiří Černý: Antidiskotékami proti normalizaci

4.9. 2019 - Příběh svých Antidiskoték bude 11. září vyprávět a ukázkami doprovázet i v Českém muzeu hudby v rámci výstavy Import/Export/Rock’n’Roll....

V roce 1969, po nuceném odchodu z Československého rozhlasu, pro který mj. vytvořil první českou radiohitparádu Dvanáct na houpačce, hudební publicista Jiří Černý stanul před otázkou, jak dále pokračovat v tom, s čím se musel rozloučit – totiž v komentovaném pouštění hudby. A tak se zrodily Antidiskotéky – poslechové přednášky, v nichž zprostředkovával informace o aktuálních hudebních novinkách a kromě tematických pořadů nabízel i programy věnované novinkám napříč žánry a interprety. Pouštěl písně zakázaných písničkářů v emigraci i novinky, jež dostával poštou ze zahraničí.

Formát poslechových diskoték do své práce zařadila řada dalších hudebních publicistů. Sám Jiří Černý se svými pořady jezdí dodnes, coby osmdesátník, a jejich popularita nijak neklesá. Příběh svých Antidiskoték bude 11. září vyprávět a ukázkami doprovázet i v Českém muzeu hudby v rámci výstavy Import/Export/Rock’n’Roll.

Vstupné: 60 Kč

Výstava Import/Export/Rock’n’Roll otevřena do 19:00

 

bez autora

reklama