Poslechnout Franze V Divadle Archa

Poslechnout Franze V Divadle Archa

6.9. 2019 - Zažili jste někdy to, že přijdete do divadla, zavřete oči a po dlouhém dni si dopřejete klidný a neobvyklý závěr? Živé čtení z deníků a povídek Franze Kafky v současném elektronickém hudebním designu servírují Jan Slovák a Jan Burian ml....

Jan Slovák a Jan Burian ml.
Poslechnout Franze
16. září, 18.00 a 21.00, Divadlo Archa
21. října, 18.00 a 21.00

 Koncept večerů je dialogem textu, hudby a zvuků v atmosféře chilloutu. Zatím co se intimně zšeřelým prostorem nesou jasná slova Franze Kafky, můžete ležet, můžete snít. V současném elektronickém hudebním designu se Kafka vynořuje v nových souvislostech. S posedlostí a citlivým zaujetím Jan Slovák čte a Jan Burian ml. improvizuje. 

Jan Slovák - koncept, čtení
Jan Burian ml. - hudba
Tereza Bartůňková - atmosféra
Patrik Sedlák - technická a umělecká spolupráce
Tomáš Novotný - zvuk
Jaroslav Hrdlička - stream

 JAN SLOVÁK - autor, divadelní, filmový herec (např. Kouř 1991), protagonista divadla Sklep a dua Thomas&Ruhller (NL). V roce 2004 s přáteli – Monikou Načevou, Lenkou Vychodilovou a Davidem Vávrou – napsali a inscenovali divadelní hru Piš, Kafka, piš, která vznikla pro Bienále Kafka – Borges, a hráli ji deset let. 
V současnosti připravuje autorský portál Můj Kafka, který chce jednoduchou cestou přiblížit Franze Kafku posluchačům. V roce 1991 ve filmu Stevena Soderbergha Kafka, hrál Muže na baru, který krátce a opile pohovořil s Kafkou ztělesněným Jeremy Ironsem. Mihl se v roli samotného FK v jednom díle TV série Tuzemský konzumní režiséra Boro Radojčiče (1994). Je zkrátka dílem a osobností Franze Kafky začarován.

JAN BURIAN ml. – hudební skladatel a zvukový designer. Spolupracuje s různými divadelními tvůrci (Min Tanaka, Peter Schumann, Petr Nikl, Jana Svobodová aj.) a filmovými umělci (P. Koutecký, V. Švankmajer, M. Mareček). Přes deset let pracuje s terapeutkou Marií Madeirou a vytvořil hudbu pro její dvě knihy. V současné době složil hudební doprovod pro NFA k restaurované kompletní filmografii českého filmaře Jana Kříženeckého. Vede workshopy zvukového designu, art of listening a kreativního přístupu k elektronickým hudebním nástrojům (Archa International  Summer  School, FSV UK, Ableton User Group Prague, ZVUK). Je členem Putovní laboratoře divadelní praxe FLAB. Je zakládajícím členem hudebních projektů tyto alba a Kyklos Galaktikos.

bez autora

reklama