R1 Goat
Právě hraje:
RAO UPPALURI
13:05 - 15:00
on-line přehrávač
ŽIVÁ ULICE V PLZNI

ŽIVÁ ULICE V PLZNI

3.8. 2019 - Živá ulice opět promění centrum Plzně v místo plné hudby, divadla i dobrého jídla....

Koncerty a večírky plné plzeňských kapel i zahraničních interpretů. Kapitán DEMO, Khoiba, Lenka Dusilová – Sólo, Houpací koně, The Atavists, Kalle, Bratři a další. Divadlo pod širým nebem, český design a autorská móda. Food festival, se kterým procestujete celý svět. Výstava, workshopy, letní kino… Osmý ročník Živé ulice opět promění centrum západočeské metropole. Vstup na všechny akce v rámci festivalu jsou zdarma.

V červenci a srpnu zaplní program Živé ulice celkem osm míst v centru Plzně. Tradičně stěžejní částí festivalu bude hudební. Letos Živá ulice pozvala například Kapitána DEPO, Khoibu, Zrní, Frajaru Putiku a další „Jako každý rok i letos představíme na festivalu mladé kapely, které mají nakročeno k úspěchu. Například The Atavists vyhráli ceny Anděl v kategorii Objev roku i nejlepší album v kategorii rock a byli předskokani kapely MUSE na jejich pražském koncertě. Přijďte si je poslechnout naživo,“ zve Matěj Halaš, dramaturg festivalu.

Zatímco červenec patřil pouličnímu divadlu, 10 srpnových dní rozehraje Plzeň všemi žánry. Hudba, film, výtvarné umění, divadlo, autorská móda, a nejen to bude k vidění od 9. do 18. srpna hned na pěti scénách v centru Plzně. Letošní program bude obohacený o multižánrový happening k příležitosti výročí roku 1989. Projekt připomene netradičním způsobem 30 let od Sametové revoluce. Naším cílem je i letos připomenout návštěvníkům celého programu důležitost základních principů svobodné demokratické společnosti, kterou se nám podařilo za posledních 30 let vytvořit,“ říká k projektu ředitel festivalu Jakub Vedral. Kolik stojí svoboda? #89 bude probíhat na scénách Živé ulice od 9. do 11. srpna a 14. srpna formou divadelních představení, koncertů a setkání a besed s významnými postavami společenského života přelomu 80. a 90. let. Součástí programu bude například debata s ženami českého disentu, zahrají Michal Ambrož & Hudba Praha, Monika Načeva & Michal Pavlíček, Garage & Tony Ducháček a další. V rámci projektu budu k vidění také výjimečné filmařské počiny z 90. let i současnosti. „Promítat budeme například film Špína Terezy Nvotové. Po snímku pak bude následovat debata na téma sexuální násilí a sexismus ve filmech a seriálech s Kamilem Filou,“ dodává k programu Matěj Halaš.

Kromě toho se můžete těšit také na Mint: Plzeň Fashion Market no. 8 – dva dny autorské módy a designu proběhnou 15. a 16. srpna na v ulici Bedřicha Smetany. Šafaříkovy sady provoní již tradičně food festival národnostní menšin Babylon na Plotně a Proluka bude po celou dobu patřit dětem.

Živou ulici už tradičně ukončí Festival polévky, který se bude konat v neděli 1. září v areálu Plzeňského Prazdroje.

Festival Živé ulice pořádá ArtProm s.r.o. ve spolupráci s Kulturním spolkem 3P složeným ze zástupců čtyř významných plzeňských kulturních subjektů – Anděl Music Club, Divadlo Pod Lampou, Zach's Pub a Měšťanská beseda. Více informací najdete na www.zivaulice.eu

bez autora

reklama