COOL V PLOTĚ SLAVÍ 10 LET

COOL V PLOTĚ SLAVÍ 10 LET

3.9. 2019 - 10. jubilejní ročník hudebního festivalu COOL V PLOTĚ

13.-14. září 2019, Písek, Jižní Čechy

Cool v plotě je multižánrový festival, který dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa. Festival ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Převážně hudební program oscilující mezi mnohými žánry, jako jsou elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music a další, je doplněn o autorská čtení, slam poetry, tanec nebo hudební workshopy a také busking.

Festival se odehrává na několika místech v historickém centru města Písku a přivádí návštěvníky na tak krásná místa s “geniem loci” Jihočeského kraje jako je nádvoří galerie Sladovny nebo s ním sousedící nádvoří Prácheňského muzea a další. Návštěvníci zažívají festival zcela odlišným způsobem, než na jaký jsou doposud zvyklí, putováním za umělci objevují krásy malebného města Písku. Letos vystoupí více než 30 umělců z Austrálie, Kanady, USA, Německa, Slovenska, Běloruska, Francie, Maďarska a samozřejmě také řada současných objevů z domácí scény.

Na jubilejním 10. ročníku festivalu Cool v plotě vystoupí: Hugo Race - australský zpěvák a hudební kosmopolitní světoběžník,  zakládající člen skupiny The Bad Seeds & Nick Cave band přiveze svůj nezkrotný psychedelický sound , Aparde - německý elektronický producent, který naváže na velmi úspěšné vystoupení svého kolegy Christiana Löfflera z minulého roku, Anika – britská post-punková zpěvačka s experimentální elektronikou,  Develooper - projekt Petra Wajsara, který letos získal cenu Českého lva za hudbu k filmu Hastrman,  Thom Artway - držitel letošní hudební ceny Anděl , Katarína Máliková (SK), Michal Nejtek – hudební improvizace k filmové projekci němého filmu, Leto s Monikou, Shina Longital a Dano Salontay (Longital) a mnoho dalších.

Navíc celý region Písku přímo vybízí návštěvníky k mimo festivalovým aktivitám. Písecko, jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje, je turistická oblast jako stvořená k výletům za poznáním, zábavou a toulkami neporušenou přírodou. Nabízí procházky malebným historickým centrem města, kolem řeky Otavy a po nejstarším Kamenném mostě ve střední Evropě, kvalitní cyklostezky kolem řeky Otavy, díky nimž se lze podívat na hrad Zvíkov, k Orlické přehradě nebo za krásami přírody do nedalekých Píseckých hor. 

Zde je možné shlédnout oficiální video spot. 

www.coolvplote.com

https://www.facebook.com/Coolvplote/

bez autora

reklama