Ben Wendel zahraje dvakrát v Jazz Docku!

Ben Wendel zahraje dvakrát v Jazz Docku!

5.7. 2019 - Dva dny po sobě se v pražském Jazz Docku představí skvělý saxofonista, fagotista a skladatel Ben Wendel. Nejprve si zahraje společně s moderním big bandem Jazz Dock Orchestra a poté představí svůj sólový projekt Seasons Band. Koncerty se uskuteční 15. a 16. července...

Ben Wendel je u nás dobře znám jako člen slavné kapely Kneebody (nominace na Grammy) a jako hráč, skladatel, aranžér či producent. Spolupracoval také s mnoha dalšími významnými osobnostmi světové hudby: Ignacio Berroa, Tigran Hamasyan, Antonio Sanchez, Gerald Clayton, Eric Harland, Taylor Eigsti, Snoop Dogg nebo Prince.

Tentokrát přiveze do Prahy neuvěřitelnou sestavu. Společně s ním se představí pianista Aaron Parks, kytarista Gilad Hekselman, bubeník Kendrick Scott a kontrabasista Matt Brewer! Představí projekt The Seasons, který sklízí obrovský ohlas u kritiků i na sociálních sítích.

Neméně zajímavé bude Wendelovo vystoupení o den dříve. Na pódiu zahraje společně s šestnácti špičkovými muzikanty, kteří dohromady tvoří vlajkovou loď Jazz Docku – vlastní moderní big band Jazz Dock Orchestra. Wendel se představí jako skvělý aranžér a skladatel orchestrální hudby! Jazz Dock Orchestra zahraje několik jeho vlastních kompozic a aranží a ve druhé části koncertu budou na programu skladby z repertoáru big bandu, ve kterých bude Ben Wendel excelovat jako sólista.

Vstupenky na oba koncerty lze zakoupit online na webu Jazz Docku: https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/jazz-dock-orchestra-ft-ben-wendel

https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/ben-wendel-group-usa-jazz-ctyr-kontinentu

bez autora