KNIHOVNA NA VLNÁCH

KNIHOVNA NA VLNÁCH

1.7. 2019 - I letos v létě se knihovna stěhuje na Náplavku....

LITERÁRNĚ-HUDEBNÍ FESTIVAL NA NÁPLAVCE

Stalo se již tradicí, že se v létě knihovna a její hosté stěhují na vltavskou Náplavku. Šestý ročník literárně-hudebního festivalu Knihovna na vlnách nabízí autorská čtení českých i zahraničních spisovatelů, koncerty i zábavu pro děti. Vstup je volný, pivo na čepu a domácí limo na baru.


Osm letních večerů můžete strávit na lodi Avoid Floating Gallery, potkat české i zahraniční autory a poslechnout si různorodou muziku. Každý večer vás čeká autorské čtení a po něm koncert. Festival odstartujeme netradičně filmovou projekcí. Ve středu 26. června se tak můžete těšit nasnímek z dílny Jiřího Menzla Rozmarné léto. Před promítáním se můžete zabavit u bibliobusu Oskar, který přiveze spoustu deskových her nebo se můžete naučit hrát na cajony!

Pokračovat už budeme literaturou. Prvním autorem, který bude naším hostem je válečný reportér Jakub Szantó, autor knihy Za oponou války, ve které přibližuje dramatické zážitky z frontových linií, míst teroristických útoků i státních převratů.  V klidnějším duchu se ponese večer s talentovanou prozaičkou Hanou Lehečkovou a knězem a spisovatelem Ladislavem Heryánem.

Poprvé zařazujeme také večer věnovaný dramatické tvorbě. Vystoupí autorka divadelních her Lenka Lagronová a režisér Michal Hába. Po debatě je připraveno představení Ferdinande! divadelní skupiny Lachende Bestien.

Se zahraničními hosty se setkáme v rámci projektu VERSschmuggel auf Reisen/ Překladiště na cestách. Vystoupí německý básník Steffen Popp, český básník Milan Děžinský a překladatelka Eva Marková. V tento česko – německý večer se nalodíme na loď Avoid Floating Gallery a pak společně přeplujeme na Smíchovskou náplavku.

Dva večery věnujeme osmdesátým letům v Československu a v Polsku. Debatovat bude polská prozaička Margo Rejmer s českým spisovatelem Markem Šindelkou, zahraje kapela Tichá dohoda a pustíme si film Beats of Freedom.

Festival zakončíme setkáním romskou literaturou. Představíme autory Irenu Eliášovou a Jana Horvátha a k poslechu zahraje romská kapela Pavlíny Matiové.

Každý festivalový den bude od 18:00 u lodi zaparkovaný bibliobus Oskar s bohatou zásobou knih a her pro děti i dospělé. Všechny literární pořady začínají v 19:30, koncerty a hudební vystoupení krátce před devátou hodinou.

Kompletní program festivalu najdete na www.mlp.cz/navlnach

Akci pořádá Městská knihovna v Praze, jmenovitě minibibliobus Oskar a Dům čtení, projekt Praha město literatury a Avoid Floating Gallery.

Knihovna na vlnách
26. 6. – 17. 7. 2018
Kde? Loď Avoid Floating Gallery, náplavka u Železničního mostu, Rašínovo nábřeží, pod Výtoní, stanice tramvají 2, 3, 7, 17 a 21
Vstup zdarma

bez autora